Xiaomi Mi CC9, Mimoji ile şenleniyor

0

Xiaomi Mi CC9, 2 Temmuz günü tanıtılacak. Xiaomi cephesi tam gaz bu telefon ailesinin tanıtımına hazırlanırken, telefonun özellikleriyle ilgili yeni bilgiler de ortaya çıkmaya devam ediyor. Son olarak çıkan bilgilere göre, yeni modelde Apple’ın Animoji’si, Samsung’un AR Emoji’si, Huawei’nin Qmoji’si ve Oppo’nun 3D Omoji’si gibi bir özellik olacak. Xiaomi Mi CC9 Mimoji özelliği ile geliyor.

Xiaomi Mi CC9, Mimoji özelliği ile geliyor

Xiaomi cephesinden yapılan açıklamaya göre Mimoji, 165 farklı saç, yüz ve aksesuar stiliyle gelecek. Ayrıca Mimoji fotoğrafın yanında video kaydını da destekleyecek. Lansmandan önce ortaya çıkan fotoğraflar Mimoji’nin neler yapabildiğine dair merak edilenleri yanıtlamış oldu.

Mi CC9 Meitu Custon Edition isimli model de salı günü düzenlenecek olan CC9 lansmanında tanıtılacak. Yapay zeka destekli portre moduna sahip olan telefonun önünde 32 MP çözünürlüğünde bir kamera kullanılıyor. Şimdiden bu kameranın iPhone ile yapılan kıyaslamaları YouTube üzerinden yayınlandı.

Bir Xiaomi çalışanı CC9 Custom Edition modelinin düşük ışık performansını iPhone ile karşılaştırdı. Çıkan sonuçlarda CC9’un daha başarılı olduğu düşünülüyor.

CC9’un Meitu versiyonunda 4 GB, 6 GB ve 8 GB RAM alternatifleri bulunuyor. Telefonun depolama alanı ise 64 GB, 128 GB ve 256 GB olarak sıralanıyor. Telefon, 3.940 mAh bataryadan besleniyor. Ayrıca, 6.49 inçlik OLED bir ekranla geliyor.

Ana kamerası 48 MP çözünürlüğünde olan telefonun yukarıda da dediğimiz gibi ön kamerası 32 MP çözünürlüğe sahip.

Cevap bırakın