Xiaomi Mi Band 6 için görsel geldi: Nasıl olacak?

0

Xiaomi Mi Band 6 için tasarımı gözler önüne seren görsel geldi. Akıllı bileklik modelinin önceki serileri de oldukça seviliyordu. Öyleki aylarca sızıntılarla karşımıza çıkan en nihayetinde tanıtılan Xiaomi Mi Band 5 kısa sürede milyonlarca kişiye ulaşmayı başardı.

Hatta rakamlara göre sadece 2020 yılının ikinci çeyreğinde yaklaşık 13.4 milyon bileklik satıldı. Önceki serinin de milyonlarca kişiye ulaştığı göz önüne alındığında ise yeni akıllı bileklik heyecanlandırmaya yetiyor. Peki bilekliğin özellikleri nasıl olacak?

Xiaomi Mi Band 6 özellikleri ve tasarımı

Geçtiğimiz aylarda ilk kez resmi kayıtlarda kendisini gösteren akıllı bileklik, önceki seriden pek de farklı görünmüyor. Sızdırılan görselde bilekliği yalnızca yandan görebiliyoruz. Siyah ve silikon bir kayış kullanıldığı görülen sızıntı görselinde, nabız sensörünün de çıkıntısı net bir şekilde görülüyor. Cihazda önceki sızıntılara göre yerleşik bir GPS yer alıyor.

Xiaomi Mi Band 6

Kullanıcılara daha rahat bir alan sunması beklenen bilekliğin telefon ile eşleştirildikten hemen sonra SMS mesajlarını cevaplandırmaya olanak sağlayacağı söyleniyor. Cihazın aynı zamanda NFC ve NFC olmayan iki versiyonu olacak ve sesli asistanlardan birisi olan Amazon’un Alexa’sı ile iletişim kurabilmeyi sağlayacak deniyor. Yeni nesil akıllı bilekliğin aynı zamanda SpO2 yani kandaki oksijen seviyesini ölçebileceği aktarılıyor.

Cevap bırakın