Xiaomi Mi Band 5 geliyor

0

Xiaomi, kısa süre önce Mi Band ailesinin en yeni üyesi Mi Band 4’ü ülkemizde de dahil olmak üzere birçok pazarsa satışa çıkardı. Bunun üzerinden çok geçmeden Xiaomi Mi Band 5 ile ilgili bazı bilgiler ortaya çıktı. İlk nesilden son nesline kadar önemli değişikliklerin yaşandığı ailede yavaş yavaş akıllı saat tarafına mı geçiliyor? 5. nesil modelde hangi yenilikler olacak?

Xiaomi Mi Band 5 özellikleri ortaya çıktı

Mi Band ailesi ilk üç seride LED bilgilendirme ışığı ile karşımıza çıkmıştı. Mi Band 4’te ise işler değişti ve 0.95 inç büyüklüğündeki ekran ilk kez AMOLED bir ekran olarak bizleri selamladı.

Akıllı bileklikten akıllı saate doğru geçiş yapmayan başlayan ailede şimdi yeni model rüzgarı esmeye başladı. Xiaomi Mi Band 5 özellikleri ile ilgili ilk bilgi ortaya çıktı. Buna göre, akıllı bileklikte artık NFC özelliği de bulunacak. Daha dayanıklı bir gövde yapısına sahip olacağı söylenen akıllı bileklik artık NFC özelliği ile mobil ödemeleri de kolayca yapabilecek. Hatta, destekleyen şehirlerde toplu taşımalarda kart yerine de kullanılabilecek.

Mi Band ailesinin en yeni üyesi ile ilgili şimdilik ortaya çıkan bilgiler kısıtlı. Ancak, beklentiler oldukça yüksek. Beklentilerin arasında daha büyük bir kasanın da olduğunu söyleyelim.

Başta da dediğimiz gibi akıllı bileklik ailesi yavaş yavaş akıllı saate doğru bir evrim geçiriyor. Ekranı renklenen, NFC özelliği kazanan ve muhtemelen daha büyük bir kasaya sahip olan en yeni nesil Mi Band modelinin Xiaomi ve Huami ortaklığının bir ürünü olduğunu da belirtelim.

Cevap bırakın