Xiaomi Mi A3 Android 10 güncellemesini erteledi

0

Küresel düzeyde hatrı sayılır bir kesimin tercihi olan iddialı akıllı telefon modellerinden Xiaomi Mi A3 için, Şubat ayında yayınlanması beklenen Android 10 güncellemesi yeniden ertelendi.

Akıllı telefon ekosistemi açısından önemli bir konu da işletim sistemi güncellemeleri. Kimi kullanıcılar için bu tip yazılım güncellemelerinin pek de önemi olmayabiliyor, ancak cihazlarından daha yüksek verim almak isteyen, stabilite, performans gibi alanlarda beklentisi yüksek kimseler için durum farklı. Bu kapsamda Xiaomi Mi A3 için geleceği kaydedilen Android 10 güncellemesi hakkında yeni detaylar kamuoyunda yer buldu…

Çin’in öne çıkan teknoloji şirketlerinden biri olan Xiaomi, popüler telefonlarından biri olan Mi A3 için Android güncellemesini ertelediğini duyurdu.

Ertelenme konusuna dair detaylar bir kullanıcının teknik destek ünitesine başvurmasıyla anlaşıldı. Müşteri temsilcisi yaptığı açıklamada; güncellenmenin test edildiğini ve gelecek ayda yayınlanacağını belirtti.

Hatırlayacağınız gibi güncellenme ilk olarak Ekim ayında yapılacaktı ardından Şubat ayı olarak tarih verilmişti. Hiçbir sebep belirtilmeden söz verilen güncellenmenin hala gerçekleşmemesi kullanıcılarının epey canını sıktı. Yanıt alamayan telefon kullanıcıları gelecek ay güncellenmenin gerçekleşmesini bekliyor.

Güncellenmenin neden geciktiği konusunda başka bir bilgi verilmedi. Yapılan tahminlere göre; geliştiriciler çeşitli Söz konusu cihaz, Android One içeriğinde piyasaya sürülen bir akıllı telefon durumunda.

Cevap bırakın