Xiaomi Mi 9’un Avrupa fiyatı açıklandı!

0

Çin’in yükselen yıldızı Xiaomi’nin yeni amiral gemisi Xiaomi Mi 9’un Avrupa fiyatı belli oldu. Xiaomi görünüşe göre yine uygun fiyat politikası ile devlere kafa tutacak.

Çin pazarından yükselen yıldızlar, Apple ve Samsung gibi devlere kafa tutmaya başlamıştı. İlk etapta uygun fiyatlı yüksek performanslı telefonları pazara süren Xiaomi, pazardaki payını arttırdıkça amiral gemisi modellerine yüklenmişti. Çin’in yükselen yıldızı Xiaomi, geçtiğimiz günlerde ise 2019 yılı amiral gemisi modeli olan Xiaomi Mi 9’u tanıtmıştı. İlk etapta anavatanında satışa sunulacak olan bu telefon, özellikleri ile çok ses getirmişti.

Xiaomi Mi 9’un özellikleri neler?

Qualcomm’un Snapdragon 855 yonga setinden gücünü alan telefon 6 GB RAM ve 8 GB RAM opsiyonları ile geliyor. 6.4 inç büyüklüğünde AMOLED ekrana sahip olan bu modelde üçlü arka kamera kurulumu yer alıyor. Bu kameralar 48 Megapiksel + 16 Megapiksel + 12 Megapiksel çözünürlüğünde. Ön bölümde ise 12 Megapiksel + 16 Megapiksel çözünürlüğünde çift kamera bulunuyor. Peki Xiaomi Mi 9 fiyatı beklentileri ne seviyede iyi?

Özellikleri ile öne çıkan Xiaomi Mi 9, yapılan açıklamalara göre Avrupa’da 449 Euro’dan başlayan fiyatlar ile satışa sunulacak. Xiaomi’nin rakiplerinin amiral gemisi modellerinin 900 Euro bandında olduğunu düşünürsek, bu fiyat ile Xiaomi’nin yine satış rakamlarında yüzünün güleceğini söyleyebiliriz.

Cevap bırakın