Xiaomi Mi 9 adeta rakip tanımıyor!

0

20 Şubat akıllı telefon sektörü için oldukça heyecan verici bir gün. Zira, aylardır gündemden düşmeyen Galaxy S10 serisi Unpacked etkiliğinde resmiyet kazanırken, aynı zamanda aynı gün tanıtımı gerçekleştirilecek olan bir diğer telefon Xiaomi Mi 9 olacak. Ortaya çıkan sızıntılar sayesinde Mi 9’un özellikleri ve tasarımı biliniyor.

Xiaomi Mi 9 performansı ile göz dolduruyor!

Xiaomi’nin merakla beklenilen yeni amiral gemisi gücünü Qualcomm’un Snapdragon 855 işlemcisinden alacak. Başta Galaxy S10 olmak üzere bu yıl amiral gemi modellerinin büyük bir kısmında göreceğimiz Snapdragon 855, 7 nm fabrikasyon süreci ile üretilen ve çalışma hızı 2.84 GHz’a kadar yükselen sekiz çekirdekli bir işlemci.

Cihazın bu işlemci ile geliyor olması bile yüksek performanslı olacağının anlaşılması için yeterli. Xiaomi’nin başkan yardımcısı Xiang Wang, Weibo hesabı üzerinden Xiaomi Mi 9 performans testini paylaştı. Bu kapsamda işlemciden depolama birimine kadar tüm donanımların test edildiği AnTuTu’dan, 387851 puan alındığı görülüyor.

Cihazın elde ettiği bu puan ile AnTuTu’da zirveye yerleşeceğini söylemek yanlış olmayacaktır. Zira, Qualcomm’un aynı işlemcisinden güç alan Lenovo Z5 Pro GT bile söz konusu performans testinden 368.480 puan alabildi.

Cevap bırakın