Xiaomi Mi 8’e Android Pie güncellemesi geldi

0

2018 sona ermeden birçok akıllı telefon markasının popüler modellerinin en son Android işletim sistemi güncellemesine kavuştuğu görülüyor. İşte bu modellerden biri de yılın en iyileri arasında gösterilen Xiaomi Mi 8 ve Xiaomi Mi 8 Explorer Edition oldu.

Explorer Edition de dahil olmak üzere iki Xiaomi Mi 8 modeline de Android Pie tabanlı MIUI 10 güncellemesi geldi. Öte yandan serinin diğer modeli Mi 8 UD için henüz güncellemenin dağıtılmadığı görülüyor, kullanıcıları bir müddet daha bekleyebilir.

Yeni güncelleme ile birlikte Mi 8 modellerinde tam ekran kullanımı çok daha ileri seviyede yaşanıyor. Arayüzün daha entegre bir kullanıma olanak tanıdığı MIUI 10 güncellemesinde ayrıca 960 fps seviyesindeki ağır çekim video kaydı özelliği ve fotoğraflara gelen Gece Modu.

Gece Modu özelliğine kısaca değinmek gerekirse loş ışıklı ortamlar veya akşam saatlerinde çekilen fotoğraflarda daha net sonuçlar alınması esas alınıyor. Ypay zeka ile birlikte de kamera ayarlarının daha optimize şekilde sunulması söz konusu oluyor.

Mayıs ayında tanıtılmıştı

Mayıs ayında lanse edilen Xiaomi Mi 8 ve Xiaomi Mi 8 Explorer Edition, MIUI 9.6 arayüzü ve Android 8.1 Oreo ile kullanıcılarını karşılamıştı. Son güncelleme ile en son Google mobil işletim sistemi olan Pie ile tanışan modellerde stabilite, pil ömrü ve performans tarafında da gelişmeler dikkat çekti.

Cevap bırakın