Xiaomi Mi 7 bu özelliği ile çok konuşulacak

0

Xiaomi’nin uzun süredir üzerindeki spekülasyonların eksik olmadığı merakla beklenen akıllı telefon modellerinden Mi 7’ye dair yeni bir detay kamuoyunda ses getirdi.

Xiaomi, son yılların yükselişteki akıllı telefon üreticilerinden biri. Teknoloji şirketinin iddialı modellerinden biri olması beklenen Mi 7 ise sonraki ‘büyük yıldızlar’ arasında yer alması muhtemel akıllı telefonlardan. Fiyat-performans noktasında ses getirmesi beklenen Android işletim sistemine sahip modelde en çok konuşulacak özelliklerden biri daha resmi olarak açıklandı. 

Xiaomi CEO’su Lei Jun, Mi 7 modelinde ekran üzerinde parmak izi okuyucusu olacağını kaydetti. Bu sayede kullanıcılar akıllı telefon ekranına dokunarak cihazın açılmasını sağlayabilecek. Geçtiğimiz aylarda düzenlenen CES 2018 kapsamında bu yöndeki ilk modeller gündeme gelmişti. Xiaomi’nin yeni modelinde bu yükselen trend özelliğe yer vermesi kesinleşti.

Çerçevesiz bir tasarımla geleceği belirtilen modelin 6 inçlik ekranı ise OLED formunda olacak. Snapdragon 845 işlemci, 3.170 mAh pil, 6 GB ya da 8GB RAM opsiyonları öne çıkacak. Elbette şimdilik tüm bunlar kesinleşmemiş iddialar maiyetinde.

 Android 8.0 Oreo ile gelecek

Xiaomi Mi 7 modelinin yazılım tarafında ise Android 8.0 Oreo önyüklü geleceği kesin. Ayrıca Project Treble desteği ile sonraki Android güncellemelerini hızlı bir şekilde alabilecek.

Cihazın nihai özellikleri için kısa süre içerisinde gerçekleştirilecek resmi duyurusunu beklemek yerinde olacak.

NOT: Görsel temsilidir.

 

Cevap bırakın