Xiaomi Mi 5 için 14 milyon kişi sırada bekliyor!

0

xiaomiXiaomi, kısa sürede çok sayıda akıllı telefon satışı gerçekleştirebilen, küresel pazarlarda da iddialı markalardan biri. Çin merkezli üretici, kendi ülkesinde en çok tercih edilen markalar arasında ve gelişmekte olan pazarlara da yoğun ilgi gösterdiği biliniyor.

Teknoloji şirketinin bütçe dostu fiyat etiketleri ile satışa sunmaya hazırlandığı yüksek donanımlı en yeni modeli Xiaomi Mi 5. Amiral gemisi model, yani ileri seviye akıllı telefon olarak konumlandırılan cihaza ilişkin yeni bir bilgi paylaşımı gerçekleştirildi. Xiaomi, kısa süre içinde satışa sunulacak akıllı telefonunu için 14 milyon kişinin satın almak için başvuruda bulunduğu duyurdu. Bu oldukça çarpıcı rakamın tamamı değil, örneğin yarısı (7 milyon) bile akıllı telefonu satın alırsa bile son derece etkileyici bir performans sergilenmiş oluyor.

Başta da belirttimiz gibi Xiaomi, söz konusu rakamlara hiç de yabancı bir firma değil ve Mi 5 modelinin teknik detayları ve zarif tasarımı ile ilgi uyandırma potansiyeli de aşikar. 1 Mart 2016 itibarıyla 260 doların biraz üzerindeki fiyat etiketi il satışlarına başlanacağı duyurulan cihazın özellikle Asya ülkelerinde yılın ilk yarısının en fazla satan modellerinden biri olması bekleniyor. Üstelik Android işletim sistemi ile gelen model, Brezilya gibi gelişmekte olan diğer büyük pazarlarda da sahne alacak. ABD pazarında ise ilk aşamada satışa sunulması beklenmiyor.

Akıllı telefon pazarında rekabet oldukça yüksek. Yılın ilk bölümüne dair tanıtımı beklenen modellerin büyük kısmı önümüzdeki süreçte teknoloji raflarında yer almaya başlayacak.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Cevap bırakın