Xiaomi Mi 12’den ilk bilgiler gelmeye başladı!

0

Akıllı telefon pazarının hızla büyüyen üreticilerinden Xiaomi, artık mobil sektörde kendini ispatladı ve iyi bir konuma geldi denebilir. Şirket her geçen sene birbirinden farklı ürünlerini piyasaya sürerek dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.  Son olarak Mi 11 serisi ve Mix Fold ile büyük işlere imza atan Xiaomi, görünüşe göre şimdi de Mi 12 amiral gemisi için kolları sıvadı.

Çinli üreticinin muhtemelen önümüzdeki yılın başlarında piyasaya süreceği Mi 12 modeli, temel özellikleriyle şimdiden ortaya çıkmaya başladı.

Xiaomi Mi 12 ile gelecek özellikler netleşiyor

Xiaomi’nin bir sonraki modeli hakkında sızıntılar, Çinli kaynaklar tarafından gün yüzüne çıkarılmaya başladı. Raporlara göre Mi 12 amiral gemisi daha önce sızdırılan K8 kod adını taşıyacak.

2022 yılının başlarında piyasaya sürülmesi beklenen bu telefon pek çok özelliği ile piyasada epey ses getirecek. Zira Çinli şirket Mi 12 serisinde ekran altı kamera teknolojisine yer verecek ve kullanıcıya kusursuz bir tam ekran deneyimi sunacak.

Öte yandan cihaz, mevcut Mi 11 serisinin yüksek yenileme hızına sahip ekran özelliğini de sürdürecek. 1-120Hz arasında uyarlanabilir ekran yenileme hızını destekleyen LTPO ekran, iddialara göre Mi 12 serisinde de kullanılacak. Bu, kullanıma göre ekran ve pil arasındaki dengeyi sağlayacaktır.

Son yıllarda Xiaomi’nin hızlı şarj konusunda çığır açan ilerlemeler kaydettiğini bilmeyen yoktur. Zira şirket geçtiğimiz ay HyperCharge adlı hızlı şarj teknolojisini duyurdu. İşte Mi 12 serisindeki en büyük yükseltme de bu noktada olacak. Zira kaynaklara göre bu cihazlar; en az 120W kablolu, 100W ise kablosuz hızlı şarj ile donatılacak. Ancak kablosuz hızlı şarj için konulan 50W sınırının normalde geçilmemesi lazım. Dolayısıyla Xiaomi’nin bu noktada nasıl bir yol izleyeceği tam olarak bilinmiyor.

Şu anda Mi 12 serisi hakkında öne çıkan bilgiler bu kadar. Cihazlar hakkında daha net gelişmeler zamanla ortaya çıkacaktır.

Cevap bırakın