Xiaomi Mi 12 ve MIUI 13 hakkında yeni gelişme!

0

Xiaomi, bu yılın başlarında amiral gemisi kategorisine Mi 11 serisini ekledi. Yıl sonuna doğru yaklaşırken de şirket Mix serisine uzun süre sonra tekrar hayat verdi. Aylardır, hatta yıllardır beklenen Mi Mix 4 geçtiğimiz haftalarda resmiyet kazandı ve firmanın son amiral gemisi telefonu olarak karşımıza çıktı.

Şimdi ise gözler Xiaomi’nin bir sonraki amiral gemisi telefonlarına çevrildi. 2021’in sonlarına doğru ilerlerken Mi 12 hakkında da detaylar ortaya çıkmaya başladı.

Xiaomi Mi 12, Aralık ayında gelebilir

Xiaomi’nin geçmişteki hareketlerine bakacak olursak Mi 12, muhtemelen Aralık ayında gerçekleşecek bir lansmanda resmiyet kazanacak. Peki teknik özellikler olarak bu cihaz neler sunacak? İşte Mi 12 hakkında gelen son bilgiler…

Çinli üreticinin bir sonraki amiral gemisi telefonu, işlemci tarafında gücünü Qualcomm’un Snapdragon 898 yonga setinden alacak. ABD’li çip üreticisinin bu yıl tanıtacağı yonga seti, önümüzdeki sene piyasaya sürülecek pek çok telefona güç verecek. Ancak bunu kullanan ilk şanslı model Mi 12 olabilir. Çünkü Mi 11 serisi, geçen yılın sonunda tanıtılan Snapdragon 888’i kullanan ilk amiral gemisi telefonlar oldu.

İşlemciye ek olarak Mi 12, hızlı şarj tarafında da yine beklentileri fazlasıyla karşılayacak. Öne çıkan raporlara göre Xiaomi bu telefonda 120W kablolu, 100W ise kablosuz hızlı şarja yer verecek. Ancak Çin’deki yasalar gereği kablosuz hızlı şarjın gücü düşürülebilir.

MIUI 13, yıl sonunda gelecek

Xiaomi kullanıcılarının merakla beklediği MIUI 13 arayüzü, çeşitli sızıntıların ardından geçtiğimiz günlerde Lei Jun tarafından bir kez daha gündeme geldi. Xiaomi CEO’sunun açıklamalarına göre MIUI 13 arayüzü yıl sonuna doğru piyasaya sürülecek. Fakat Mi 12, kutudan direkt olarak bu arayüzle çıkmayabilir.

Kısa süre önce Çinli kaynaklar tarafından yapılan bir paylaşıma göre, Xiaomi’nin yeni amiral gemisi kutudan MIUI 12.5 gelişmiş sürüm ile çıkacak. Cihaz, daha sonradan ise MIUI 13’ün kararlı sürümüne güncellenecek.

Cevap bırakın