Xiaomi Mi 12 Ultra kamera konusunda çığır açacak! İşte Detaylar

0

Xiaomi’nin akıllı telefonlarından ”Ultra” modeller, bugün kadar şirketin en üst düzey telefonlarından biri olmuştur. Özellikle Mi 10 Ultra’dan bu yana tüm dikkatleri üzerine çeken Xiaomi, Mi 11 Ultra’da ise kullanıcılara bambaşka bir deneyim yaşattı. Şimdi ise Çinli üreticinin bir sonraki Mi 12 Ultra modelinden haberler gelmeye başladı.

Bilindiği üzere Mi 11 Ultra gerek performans, gerek tasarım, gerekse kamera tarafında harika işlere imza attı. Henüz kullanıcılar Mi 11 Ultra’dan tam olarak hevesini alamamışken Mi 12 Ultra içinde geri sayım başladı denebilir.

Mi 12 Ultra için ilk bilgiler gelmeye başladı

Xiaomi’nin yeni nesil amiral gemileri hakkında sızıntılar son günlerde artmaya başladı. İlk olarak Mi 12 serisinin Snapdragon 895 işlemci ile geleceği öne sürülürken, bu kez de Mi 12 Ultra modelinin kamera özellikleri sızdırıldı.

Mi 12 Ultra

Öne çıkan son raporlara göre Mi 12 Ultra, kamera tarafında büyük gelişmelere ev sahipliği yapacak. Çin’in güvenilir kaynaklarından Dijital Sohbet İstasyonu (Digital Chat Station’a) göre Mi 12 Ultra; 1 inçlik ultra dış tabana sahip 192 Megapiksel kamera ile gelecek. 

Buna ek olarak 192 Megapiksel çözünürlükteki lens, 12 Megapiksel çekim efektlerine eş değer sonuç elde etmek için 16 Megapiksel bir arada teknolojiyi de destekleyecek. Kaynaklara göre bu özellik seride yalnızca Mi 12 Ultra’ya özgün olacak.

Kamera özelliklerinin yanı sıra Mi 12 serisi hızlı şarj tarafında da çığır açacak. Raporlara göre bu seri en az 120W kablolu ve 100W’a kadar da kablosuz hızlı şarj ile desteklenecek.

 

Cevap bırakın