Xiaomi Mi 12 için heyecanlandıran iddia!

0

Mi 11 modelini sadece 5 dakika içinde 350 bin adet satmayı başaran ve bu kısa sürede 230 milyon dolar gibi ciddi bir gelir elde eden Xiaomi, yılın sonlarına doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı Mi 12 üzerinde yoğun mesai harcıyor.

Mi 11’e göre güçlü özellikler ile gelmesi beklenen Mi 12 hakkında daha önce işlemci ve kamera detaylarına kadar birçok bilgi sızdırılmıştı. Ancak son günlerde ortaya çıkan yeni bir bilgi, akıllı telefonun bellek tarafında bir ilke imza atacağı yönünde.

Xiaomi Mi 12 için LPDDR5X RAM iddiası

Geçtiğimiz günlerde JEDEC, LPDDR5 standartına göre performans ve güç noktalarında yükseltmelerle gelen yeni LPDDR5X bellek teknolojisini duyurdu. Ciddi yeniliklerle karşımıza çıkan bu teknolojinin en dikkat çeken özelliklerinden biri de veri hızı tarafında oldu. 8533Mbps’lik bir hız gelmesi planlanan yeni teknoloji, bir önceki standartın da 6400Mbps‘lik bir hızı olduğu dikkate alınırsa, yeni teknoloji güç verdiği cihazı adeta şaha kaldıracak.

İşte tam da bu noktada Xiaomi Mi 12’nin yeni LPDDR5X bellek standartını kullanacağı iddiaları ortaya çıktı. Eğer bu iddia gerçeğe dönüşürse Mi 12, dünyada bu standartı kullanan ilk akıllı telefon olma ünvanının sahibi olacak. Şu an için konu ile ilgili resmi bir açıklama gelmedi ancak bu iddia akıllı telefonu bekleyen kullanıcıları şimdiden heyecanlandırdı.

Bunun yanı sıra işlemci tarafında da yeni gelişmeler yaşanıyor. Hatırlanacağı üzere daha önce akıllı telefonun Snapdragon 895 işlemcisi ile geleceği yönünde çeşitli iddialar ortaya çıkmıştı. Ancak son günlerde gelen yeni bilgilere göre, Mi 12’nin 4nm süreci ile üretilecek Qualcomm Snapdragon 898 işlemcisinden güç alacağı kesinleşti.

Cevap bırakın