Xiaomi Mi 11X Pro için bazı detaylar belli oldu

0

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi şubat ayının başlarında Redmi K40 serisini Çin’de piyasaya sürdü. Küresel pazarda henüz çıkıp çıkmayacağı bile belli olmayan bu cihazın Mi 11X Pro adlandırmasıyla Çin dışında satılacağı söylendi. Yeni ortaya çıkan bilgilere göre Xiaomi Mi 11X ve Mi 11X Pro modellerinin K40 Pro ve K40 Pro Plus modellerinin küresel pazardaki versiyonları olacak.

Xiaomi Mi 11X Pro hakkında bildiklerimiz

XDA Forumdan Kacskrz adlı kullanıcı Redmi K40 Pro Plus modelinin küresel versiyonunun Mi 11X Pro olarak ilk kez Hindistan’da karşımıza çıkacağını söylüyor. Kodlarla dolu bir ekran görüntüsü paylaşan Kacskrz, Mi 11X Pro’nun “haydnin pro” kod adıyla tanıtılacağını gösteriyor.

Telefon hakkında şu anda başka bir detay elimizde bulunmuyor ancak ilerleyen günlerde daha fazla detayın ortaya çıkması bekleniyor.

Xiaomi Mi 11X Pro

Redmi K40 serisinin özellikleri nasıldı? Hem Redmi K40 hem K40 Pro hem de Redmi K40 Pro Plus modellerinin ortak noktası olan ekran tarafında karşımıza, 6,67 inç büyüklüğünde, Full HD Plus çözünürlüğünde, 120 Hz yenileme hızına sahip bir AMOLED ekran karşımıza çıkıyor. Redmi’nin standart telefonunda ve pro takısı olan modelinde aynı ekran özelliklerini sunmasıysa oldukça dikkat çekmişti.

K40 Pro modelinde işlemci tarafında Snapdragon 888 ile karşılaşıyoruz. Redmi K40’ta ise Snapdragon 870 bulunuyor. Redmi K40’ta 6 GB’tan 12 GB’a kadar 3 farklı RAM seçeneği sunuyor ve diğer bir taraftan pro modelde 6 GB ve 8 GB RAM seçenekleri bulunuyor. K40 Pro Plus modelinde ise 12 GB RAM bulunuyor.

Görseller temsilidir.

Cevap bırakın