Xiaomi Mi 11T Pro, fiyatı ve teknik özellikleriyle sızdırıldı!

0

Xiaomi, yıl sonuna doğru yaklaşırken akıllı telefon kategorisine birkaç model daha ekleyecek. Son olarak Mi Mix 4 amiral gemisi telefonunu duyuran üretici, bunun ardından ise Mi 11T ailesiyle karşımıza çıkacak.

Bunlardan Mi 11T daha önce çeşitli sızıntılarıyla gündeme gelirken, bugün ise Pro model hakkında önemli bilgiler gözler önüne serildi. İşte Mi 11T Pro ile gelmesi beklenen özellikler.

Mi 11T Pro beklenen özellikler

Xiaomi’nin üst düzey özellikler sunacak olan modeli Mi 11T Pro, ön tarafında 120Hz yenileme hızıyla desteklenen OLED bir panele sahip olacak. Çini firma önceki nesil Mi 10T serisinde LCD ekrana yer verirken, Mi 11T Pro ile birlikte muhtemelen OLED ekrana geçiş yapacak.

Ekranın yanı sıra diğer teknik özelliklerde iddialı olacak. Yakın zamanlı bir rapora göre Mi 11T Pro, gücünü Qualcomm’un Snapdragon 888 işlemcisinden alacak ve 120 watt destekli 5.000 mAh pil ile gelecek. Hatırlarsınız Mi10TPro; 33W hızlı şarj desteği ve 144Hz LCD ekranla gelmişti. Bu da Xiaomi’nin yeni modelde iyi bir atılım yapacağını ortaya koyuyor.

Teknik özelliklere ek olarak Mi 11T Pro’nun fiyatı da ortaya çıktı. Yıl sonuna doğru tanıtılması beklenen cihaz, güvenilir kaynakların raporuna göre 544 dolarlık bir maliyete sahip olacak. Bu da TL bazında 4.650 Türk Lirası civarlarına denk gelecek. Tabii buna vergilerin ekleneceğini de belirtmekte fayda var.

Cevap bırakın