Xiaomi Mi 11 için yeni ortaya çıkan kamera detayı

0

Xiaomi imzalı olacak yeni Mi 11 modeli için kamera detayları ortaya çıkmaya devam ediyor. Daha önce kamera tarafındaki sızıntılarla adından söz ettiren Xiaomi Mi 11 için yeni bir kamera detayı ortaya çıktı.

Xiaomi Mi 11 kamerası nasıl olacak?

Telefonun kamera kurulumu tarafında sızıntıyı ortaya çıkartan Digital Chat Station, gücünü Snapdragon 875’ten alacağı söylenen bu telefonun piksel tarafında 0.8μm olan bir geniş açılı kamera ile donatılacağını iddia ediyor.

Bu iddianın devamında ise optik görüntü sabitleme teknolojisi de (OIS) Mi 11 modelinde bulunuyor. Bilmeyenler için bu özellik sayesinde video ya da fotoğraf çekerken oluşabilecek olası titreşimler engelleniyor. Telefonun ana kamerasının çözünürlüğü ise 48 Megapiksel olacak.

Xiaomi Mi 11

Belirtmekte fayda var ki 48 Megapiksel kameranın Mi 11 modelinde mi yoksa daha üst konumda olan Mi 11 Pro’da mı kullanılacağı belli değil. Yine de her iki modelde de bu kurulum bizleri karşılayabilir.

Dikkat çekmesi beklenen yeni telefon modeli için yalnızca elimizde kamera hakkında bilgiler yer alıyor. Bu noktada ise kullanıcıların bir akıllı telefonu alırken tercih ettiği özellikler arasında yer alan kamera özelliklerinin belli olması önemli.

Yeni telefon modeliyle daha önce Geekbench testi ile karşılaşmıştık. Telefonda “Haydn” isimli bir işlemci yer alıyor. Hatırlatmak gerekirse bu işlemci oldukça aşina olduğumuz Snapdragon 875’in özellikleri ile aynı.

Cevap bırakın