Xiaomi Mi 10 için 120 Hz ekran müjdesi

0

5 Kasım 2019 tarihinde Mi CC9 Pro modelini tanıtan Xiaomi, yeni cihazı ile kullanıcıları büyülemeyi başardı. Bir sonraki gün Mi Note 10 eşliğinde kullanıcıların karşısına bir kez daha çıkan Xiaomi, aynı modeli iki farklı isim ile iki farklı pazara (Çin ve diğerleri) tanıtmış oldu.

Xiaomi Mi 10

Xiaomi Mi 10 gelişmiş ekran özelliklerine sahip olacak

Xiaomi Mi Note 10 / Xiaomi CC9 Pro hamlesinin akıllı telefon piyasasına getirdiği hareket, kullanıcılara da yansıdı. Zira bazı kullanıcılar şimdiden Mi 10 ve Mi MIX 4 adına beklemeye koyuldu. Çin’in en büyük sosyal medya platformlarından birisi olan Weibo’da çok önemli bir olay yaşandı.

Xiaomi’nin çalışmalarını takip eden bir kişi, şirketin sistem ve yazılım şubesinde bölümm yöneticiliği görevini üstlenen Zhang Guoquan’ın Weibo profiline şu soruyu bıraktı: “Xiaomi Mi 10 ve Mi MIX 4, görüntüleme konusunda daha hızlı çalışabilir mi?

Xiaomi Mi 10

Weibo kullanıcılarının ilgisini çeken bu soru, Guoquan tarafından şöyle cevaplandı: “Firmamız tavsiyenizi değerlendirecek.” Buna ek olarak, MIX 4 ve Mi 10 hakkında henüz pek fazla bir bilgi yok ancak yeni modeller için hazırlanan MIUI yazılımının kodlarında 120 Hz ibaresine rastlanıldı.

Ayrıca 108 Megapiksel bir kameraya da sahip olacağı söylenen Mi 10 ve MIX 4, yüksek yenileme hızı sayesinde görüntü anlamında diğer ürünlere göre çok daha gelişmiş bir halde satışa sunulacak. İlgili telefonların çıkış tarihleri henüz belli değil.

Mi MIX 4, Mi 10‘dan önce gelebilir. Hatırlanacağı üzere Mi MIX 2SMi 8 cihazından önce piyasaya sürülmüştü. Xiaomi’nin yeni telefonları hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce bir sonraki modeller tahmin edildiği gibi başarılı olabilecek mi?

Cevap bırakın