Xiaomi Mi 10 bataryası sızdırıldı

0

Xiaomi yeni amiral gemisi üzerindeki çalışmalarını sürdürürken, bu model ile ilgili sızıntılar da gelmeye devam ediyor. Son olarak, Xiaomi Mi 10 bataryası ile ilgili önemli bir sızıntı ortaya çıktı. Bu sızıntıyla birlikte telefonun batarya kapasitesinin aşağı yukarı netleştiği de söyleniyor.

Xiaomi Mi 10 bataryası ile dikkat çekecek

Xiaomi Mi 10 ile ilgili bilinen en kesin bilgi telefonun Snapdragon 865 işlemci ile gelecek olması. Qualcomm’un Snapdragon 865 tanıtım etkinliğinde duyurulan bu bilginin dışında telefonla ilgili yapılmış resmi bir bilgi yok. Ancak bu, sızıntıların olmadığı anlamına gelmiyor.

Weibo‘da yapılan paylaşıma göre, Xiaomi Mi 10 bataryası ile tüm dikkatleri üzerine çekecek. Telefonun 4.500 mAh ila 4.800 mAh arasında bir batarya kapasitesine sahip olacağı söyleniyor. Mi 9 modelindeki 3.300 mAh’lik bataryayı düşündüğümüzde bunun önemli bir sıçrayış olduğunu söyleyebiliriz.

Batarya boyutundaki artışın en önemli sebepleri ise tabii ki telefonun ekranının yüksek yenileme hızı ile ve 5G teknoloji ile gelecek olması.

Büyük batarya aynı zamanda daha hızlı şarj konusunda da telefonun iddialı olacağını gösteriyor. Buradaki tahminler bataryanın 66W hızlı şar desteği ile gelebileceği yönünde. Ancak, bunun resmi bir bilgi olmadığının altını çizelim.

Cevap bırakın