Xiaomi kullanıcıları, Android 12’de hüsrana uğradı!

0

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, akıllı telefonları için yeni yazılımları test etmeye devam ediyor. Bir yandan yeni arayüzü MIUI 13 için çalışmalar yapan üretici, diğer yandan ise Android 12 beta sürümlerini desteklenen modellere dağıtıyor.

Geçtiğimiz aylarda Android 12 beta testlerine başlayan firma, şu anda Xiaomi Mi 11 serisi için bu güncellemeyi kayıtlı beta kullanıcılarına sundu. Ancak Android 12’nin ilk beta sürümleri, şaşırtıcı olmayan şekilde yükleyenleri adeta hüsrana uğrattı.

Xiaomi Mi 11 serisi, Android 12 beta testlerinde çöktü

Mi 11, Mi 11i ve Mi 11 Ultra için yayınlanan  Android 12 beta sürümü, cihazlar için sırasıyla;  V12.5.1.0.SKBMIXM”, “V12.5.1.0.SKKMIXM”, “V12.5.1.0.SKAMIXM” yapı numaralarıyla geldi. Ancak cihazlar için yayınlanan bu güncelleme, telefonları brick etti ve kullanılamaz hale getirdi.

Xiaomi, hatta tüm akıllı telefon üreticileri, yeni bir Android sistemini test ederken kullanıcıları her zaman olası risklere karşı uyarır. Android 12 beta sürümünde de bu değişmedi.

Çinli üretici, söz konusu modeller için ilk beta sürümlerinde sorunlar çıkabileceğinden bahsederken, beklendiği gibi bu sorunlar somut olarak cihazlara yansıdı. Bazı kullanıcılar telefonların kullanamaz hale geldiğini belirtirken, bazısı ise eski sürüme dönüş yaparak sorunlu güncellemeden kurtuldu.

Sizler de Android 12’yi erkenden test etmek isteyenlerdenseniz mutlaka beklemenizi tavsiye ederiz. Zira yeni sürümlerin yapısı tam olarak sisteme göre uyarlanmadığı için cihazlarınızda çökme ya da benzeri problemlerle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Cevap bırakın