Xiaomi katlanabilir telefon ile gümdemde

0

Akıllı telefon pazarındaki rekabet günden güne artarken, akıllı telefon markaları her geçen gün farklı teknolojiler geliştirmeye devam ediyor. Xiaomi katlanabilir telefon yerine Mi Mix Alpha modeliyle katlanabilir telefon furyasına karşı farklı bir atak geliştirse de bu yoldan vazgeçebilir.

Xiaomi Mi Mix Alpha’dan vazgeçebilir

Mi Mix Alpha, Xiaomi’nin en dikkat çekici telefonları arasında yer alıyordu ancak birçok kullanıcı bu telefon ile arasına mesafe koydu. Bunun farkına varan Xiaomi, kullanıcılara Mi Mix Alpha’dan farklı olarak bir katlanabilir telefon sunmaya hazırlanıyor. XDA Developers’ın  sitesinde açıklanan verilere göre, yeni model ile ilgili bazı ipuçları Xiaomi’nin yazılımları arasında yer alıyor.

MIUI 12, yani Xiaomi’nin yeni arayüzünün kaynak kodlarını incelendiğinde yeni güncellemelerde Cetus kod adlı katlanabilir cihaz ile ilgili özellikler ortaya çıktı. 2021’de tanıtılacağı tahmin edilen katlanabilir telefonun, Android 11 ile geleceği tahmin edilirken telefonun Snapdragon 875 ile gelmesi bekleniyor. Böylece Xiaomi’nin yeni akıllı telefonu, katlanabilir telefonlar arasında en güçlü model olacak. Şu anda tasarımı hakkında yeni bir bilgiye sahip olmadığımız model için yakın zamanda daha fazla haber ile karşılaşacağız.

Cevap bırakın