Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  TeknolojiXiaomi, İklim Eylemine İlişkin İlk Teknik Raporunu Yayınladı

  Xiaomi, İklim Eylemine İlişkin İlk Teknik Raporunu Yayınladı

  Çevre dostu ve uygun fiyatlı sürdürülebilir teknolojiler sunmayı taahhüt eden Xiaomi, iklim değişikliğinin etkilerini azaltmaya yönelik olan çalışmalarını detaylandırdı.

  Xiaomi Corporation, iklim değişikliğinin etkilerini azaltmaya yönelik çalışmalarını detaylandıran İklim Eylemine ilişkin ilk Teknik Raporunu yayınladı. Rapor, Xiaomi Başkan Yardımcısı ve CFO’su Alain Lam Sai-wai tarafından, yılın en önemli iklim zirvesi olan Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi Taraflar Konferansı (COP28) sırasında yayımlandı.

  Alain Lam, “Xiaomi olarak teknolojik inovasyonlar her zaman önceliğimiz oldu. Sıfır karbon dönüşümüne yaklaşımımız da bu önceliğimiz doğrultusunda şekilleniyor. Teknolojik inovasyonlara yönelik durmak bilmeyen arayışımız, şirketimizin çevre dostu dönüşümünün merkezinde yer alıyor. Teknolojik inovasyonlarla ürün verimliliğimizi artırmaya ve ürün yaşam döngüsü boyunca sürdürülebilirliği ilerletmeye devam ediyoruz. Böylelikle, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin gerçekleştirilmesine katkıda bulunarak gezegenimize karşı sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz” ifadelerini kullandı.

  Raporda, çevre dostu ürünler ve sürdürülebilir tedarik zincirleri oluşturmak için yapay zeka destekli AIoT (Nesnelerin Yapay İnterneti) kullanımı da dahil olmak üzere, Xiaomi’nin Sıfır Karbon Felsefesi detaylandırılıyor. Şirket, sektörler ve toplum genelinde sıfır karbon geçişine yardımcı olmayı hedefliyor.

  Xiaomi’nin net sıfır emisyona giden yolculuğu, net sıfır sera gazı emisyonu için uğraş veren karar vericiler tarafından yaygın olarak kullanılan bir araç olan ISO Net Sıfır Yönergeleri ile örtüşüyor. Şirket, mevcut faaliyetlerinde 2040 yılına kadar karbon nötrlüğüne ulaşmayı taahhüt ediyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN