Xiaomi, iki modeli için MIUI 12.5 Enhanced sürümünü yayımladı!

0

Akıllı telefon pazarının önde gelen isimlerinden Xiaomi, uzun yıllardır kullanıcılarını MIUI arayüzüyle destekledi.

Şu anda Çinli üretici MIUI 12.5 sürümünü cihazlara getirirken, bunun akabinde ise daha iyi sürümü de üst düzey modellere sunuyor. Geçtiğimiz hafta Mi Mix 4 lansmanında duyurulan MIUI 12.5 Enhanced sürümü, kısa süre önce iki model için daha kullanıma sunuldu.

Mi 10 ve Mi 10 Pro, MIUI 12.5 Enhanced güncellemesini aldı

Xiaomi’nin MIUI 12 arayüzünden beri başı epey ağrıyordu. Firma sorunlu olan bu sürümü çözmek için sürekli olarak çalışırken, MIUI 12.5 Enhanced ile yüzlerce hatayı ortadan kaldırdığını belirtti. Şu anda bu güncelleme 27 Ağustos tarihine kadar ilk etap modellere ulaşacak. Bunun ardından ise desteklenen diğer telefonlar yeni güncellemeyi kademeler halinde alacak.

27 Ağustos tarihine doğru ilerlerken Xiaomi, MIUI 12.5’in gelişmiş sürümünü iki amiral gemisi modeline daha getirdi. Birkaç gün önce Mi 11 serisine sunulan bu güncelleme, şimdi ise geçen yılın iddialı modellerinden Mi 10 ve Mi 10 Pro’ya sunuldu.

V12.5.7.0 yapı numarasına sahip olan bu güncelleme, ilk olarak Çin’deki kullanıcılar tarafından indirilip yüklenebilir. Küresel pazarlardaki kullanıcılar ise bunu birkaç hafta içinde alacaktır diye tahmin ediyoruz.

MIUI 12.5 gelişmiş sürüm yüzlerce hatayı giderdi

Xiaomi’nin geçtiğimiz hafta duyurduğu ve yayımlayama başladığı MIUI 12.5 Enhanced sürümü, 160 sistem başlığı sorununu ve 224 sistem uygulama sorunlarını giderdi. Oldukça derin optimizelere sahip olan bu sürüm hem verimliliği artırıyor, hem de akıllı telefonlarınızın 36 ay boyunca yalnızca yüzde 5’lik bir okuma hızı kaybetmesini sağlıyor.

 

Cevap bırakın