Xiaomi Home 360 Derece 1080p Güvenlik Kamerası İncelemesi

0

Güvenlik, asla ihmale gelmemesi gereken bir konu. Eskiden adeta birer yatırım aracı olan güvenlik sistemleri teknolojinin gelişmesiyle kişisel kullanım için hesaplı ve dolayısıyla yaygın hale geldi. Xiaomi Home 360 modeli özellikle ev veya apartman içinde birçok ihtiyacınıza cevap verebilecek son derece akıllı bir ürün.

Xiaomi Home 360
Xiaomi Home 360 Derece kamera akıllı bir evin önemli bir parçası

Xiaomi Home 360 şık ve akıllı

Kutu açılışını yaptığınız anda ürünün son derece hafif ve şık olduğunu görüyoruz. Küçük boyutları ile dekoratif anlamda da salon veya odayı tamamlayan Home 360, mini USB ile besleniyor. Kutunun içinden 2 metrelik bir kablo çıkıyor. Ancak fiş yer almadığı için kamerayı prizde kullanmak için telefon şarjı benzeri bir dönüştürücü satın almanız gerekiyor. Kutunun içerisinden ayrıca sabitleme aparatları yer alıyor. Genel olarak baktığımıza mMalzeme kalitesi üst seviye olmasa da ürün sağlam duruyor. Ancak hemen belirtelim dış mekanlar için bu kamerayı düşünüyorsanız yağmur, kar gibi koşulları göz ardı etmeyin. Zira ürünün suya karşı dayanıklı değil.

geniş açı
Geniş açı sayesinde kör noktalara son

Kurulumda dikkat

Kameranın kayıt özelliğini kullanmak için iki seçeneğiniz var. İlk yol MicroSD kart kullanmak. En fazla 64GB destekleyen Xiaomi Home 360, 7 ile 10 gün arasında kayıt gerçekleştirebiliyor. İkinci yol ise ağ üzerinden kayıt yapmak. Kayıt ve benzeri her türlü ayar için iOS ve Android için Mi Home uygulamasını kurup kayıt olmanız gerekiyor. Mi Home kurduğunuz anda Xiaomi’nin akıllı ev teknolojileri için ne kadar çok ürün geliştirdiğine şaşırabilirsiniz. Kurulum her ne kadar kolay olsa da çeşitli sorunlar yaşayabilirsiniz. Örneğin iOS üzerinde bazı fontların hiç okunmaması nedeniyle birbirine benzeyen kamera modelleri arasında kaybolabilirsiniz. Bunun için ürünün altındaki QR kodunu okutarak kuruluma devam edin. Ürünü kurdunuz, ayarlarınızı yaptınız. Şimdi kamerayı ikinci bir telefonla paylaşmak istiyorsunuz. Eğer iOS ve Android cihazlar için böyle bir paylaşım yapacaksanız telefonların bölgelerinin aynı olmasına dikkat edin. Bu küçük detayı ihmal ederseniz uygulama üzerinden davet gönderip alamıyorsunuz. Kurulum sürecinin daha pratik olmasını beklerdim.

gece görüşü
Gece operasyonuna hazır mıyız?

Üstün görüntü kalitesi

İşte geldik Xiaomi Home 360’ın tartışmasız özelliğine. Görüntü, kayıt ve ses kalitesi dahil olmak üzere her türlü alanda fiyatına göre rakipsiz denebilecek bir ürün Home 360. Geniş açı ve telefon üzerinden rahatlıkla kamerayı istediğiniz yöne çevirebilme özelliği kör noktaların önüne geçiyor. Gece moduna geldiğimizde ise adeta bir özel tim aksesuarına dönüşen Home 360 çok net görüntü veriyor. Bir de hareket algılayıcı özelliğinden bahsedelim. Bunu açtığınız zaman ekrana giren bir kişi (ya da kedi) ile aktive olan kamera dilerseniz kayda geçip size uyarıda bulunabiliyor.

Özetlemek gerekirse tam bir fiyat performans ürünü olan Home 360, evdeki bakıcılar için de anneler tarafından tercih ediliyor. Dışarıdan bağlanarak direkt olarak kameranın hoparlörü üzerinden sesin iletilmesi bakıcı ya da dadı ile anlık iletişimi mümkün kılıyor. Son bir detay da kameranın çalışırken mavi bir led yakması. Bu ışık kayıt anında kırmızıya dönmüyor. Kırmızı ışık, yani kayıt durumu evdeki kişiyi tedirgin edebileceği için nispeten hoş düşünülmüş bir ayrıntı. 379 lira satış etiketi bulunan ürünü bu adresten inceleyip temin edebilirsiniz.

Cevap bırakın