Xiaomi, bir ayda 10 milyon adet akıllı telefon sattı

0

Çin merkezli teknoloji şirketi Xiaomi, geçtiğimiz Eylül ayında dünya genelinde 10 milyon adet akıllı telefon satışı gerçekleştirildiğini duyurdu. İşte detaylar…

Dünyanın en yüksek nüfuslu ülkesi Çin’in önde gelen akıllı telefon üreticileri arasında yer alan Xiaomi’den iddialı duyuru! Şirket, Eylül ayı süresince toplam 10 milyon adet akıllı telefon satışı gerçekleştirildiğini resmi olarak açıkladı. Bu rakamın birçok yönden şirketin övgüyle bahsedeceği detaylarla dolu olduğunu belirtelim…

Xiaomi, şimdiye kadar tek bir ayda bu denli yüksek bir satış adedine ulaşamamıştı. Bu yönüyle önemli bir kilometre taşı olan söz konusu rakam, markanın yükselen popülaritesine dair son göstergeler arasına dahil oldu.

Ayrıca teknoloji üreticisi 2015’te 70 milyon, 2016’da 58 milyon ünitelik akıllı telefon satışı gerçekleştirmişti. 2017’de tek bir ayda 10 milyon adetlik satış son derece dikkat çekici. Elbette bu başarının arkasında bazı modellerin güçlü etkisi olduğu da bir gerçek.

Xiaomi Redmi Note 4, özellikle Hindistan pazarında önemli satış başarısı elde etti. Genel olarak beğeniyle karşılanan bir telefon modeli oldu. Yine Çin’deki satışlar da dikkate değer ölçüde yüksek seviyedeydi. Nihai sonuç ise Xiaomi açısından övgüyle bahsedilen ’10 milyon’ konusunu meydana getirdi.
Bizler de teknoloji şirketini kutluyoruz.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın