Xiaomi ekrana gömülü kameraya sahip modelini tanıttı

0

Çinli akıllı telefon üreticisi Oppo’dan sonra Xiaomi de ekrana gömülü kameraya sahip olan yeni modelini tanıttı. İşte detaylar…

Çinli mobil teknoloji üreticileri her geçen gün farklı modeller ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Kısa bir süre önce ekrana gömülü kameraya sahip yeni akıllı modelini tanıtan Oppo’nun ardından şimdi de Xiaomi markası ekrana gömülü şekilde ürettiği kameralı yeni akıllı telefonu ile gündemde.

Prototip halindeki yeni modelinde ekran alanını önemli ölçüde büyüten ve bunun yanında çerçeveleri de incelten Xiaomi, oldukça sofistike bir tasarım vaat eden yeni Mi 9 modeli ile kullanıcıların karşısına çıktı. Xiaomi Mi 9 özellikleri ile son derece güçlü bir alternatif durumunda…

Diğer yandan Xiaomi’nin Mi 9 modeli, iki farklı versiyona sahip olacak. Bunlardan biri standart olarak pazara sürülecek olan model, diğeri ise ekrana gömülü kamerası olan Mi 9 şeklinde olacak.

Xiaomi, daha önce ekrana gömülü kamera için patent almıştı…

Uzun bir zaman önce ekrana gömülü kamera sistemleri için patent başvurusu yapan ve bu patenti alan Xiaomi, ilerleyen zamanlarda üreteceği Mi Mix modeli ile birlikte de söz konusu teknolojiyi kullanmayı planlıyor. Ana panelin hemen altına entegre ettiği yeni bir ikinci panel ile farklı bir üretim gerçekleştirecek olan Çinli devin sonraki iddialı akıllı modeli Mi Mix, daha şimdiden oldukça merak ediliyor.

Cevap bırakın