Xiaomi çok büyük bir soruna parmak basacak!

0

Ekran üzerinden parmak izi okuma teknolojisi bu ara hayli popüler durumda. Birçok firma OLED ekranlı telefonlarında bu sistemi kullanıyorlar. Xiaomi ise bu teknolojinin kusurlarını ortadan kaldırma peşinde.

Xiaomi ekran üzerinden parmak izi okuma teknolojisini geliştirecek

Xiaomi, ekran içi parmak izi okuyucusu konusunda, rakiplerinden biraz daha geri sayılabilir. Diğer markalarda bu teknolojiye sık sık yer verilirken, Xiaomi biraz daha kısıtlı olarak kullanıyor. Yine de ileri dönemler için kullanacağı teknolojinin geliştirilmesi için önemli adımlar atıyor. Ekran içi parmak izi sensörlerinde en önemli sorunlardan birisi, belirlenmiş küçük bir alana tabi kalmanızdır. Bu alanı ezberlemek zor olduğundan, öncesinde cihazınızı dokunarak uyandırmanız gerekiyor.

Xiaomi CEO’su Lin Bin, yaptığı paylaşımda bu durumun önüne geçmek için çalıştıklarını belirtti. Bin, daha büyük bir alanda parmak izi için ayrılmış küçük dar bir alan olmadan, parmak izinin okutulabileceğini belirtti. Kullanıcı deneyimi için çok önemli olan bu gelişmenin, ne zaman kullanılacağı ile ilgili bir açıklama yapmadı. Bu teknoloji için ayrılan alanın 25 x 50 mm boyutlarında olacağı da belirtilenler arasında.

 

Cevap bırakın