Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  MobilandroidSnapdragon 8s Gen 3’lü Xiaomi Civi 4’ün özellikleri ortaya çıktı

  Snapdragon 8s Gen 3’lü Xiaomi Civi 4’ün özellikleri ortaya çıktı

  Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden Xiaomi, yakında yeni Civi 4 modeliyle sahne alacak. Merakla beklenen bu cihaz ile ilgili şimdiye kadar birkaç detay sızdı. Son olarak telefon, Google veri tabanında görüntülendi. Böylelikle Xiaomi Civi 4 özellikleri ortaya çıktı.

  Kısa süre önce Google Play Console veri tabanında ortaya çıkan Xiaomi Civi 4’ün 1236 x 2750 piksel çözünürlüğe sahip kavisli bir ekranla geleceği görüldü. Bu ekranın 480 (xxhdpi) yoğunluk sunacağı bilgisi mevcut.

  Beklenen Xiaomi Civi 4 özellikleri

  Öte yandan cihazın Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon 8s Gen 3 işlemcisinden güç alacağını görüyoruz. TSMC’nin 4nm süreci üzerine inşa edilen bu yonga seti; 3,01 GHz’de çalışan bir Cortex-X4 ana çekirdeğine, 2,8 GHz’de çalışan dört Cortex-A720 performans çekirdeğine ve 1,84 GHz’de çalışan üç Cortex-A520 verimlilik çekirdeğine sahip. Bu işlemcinin 12 GB RAM ile eşleştirileceği bilgisi mevcutken, cihazın Android 14 üzerinde çalışacağı da görülüyor.

  Beklenen Xiaomi Civi 4 teknik özellikleri şu şekilde sıralandı;

  Özellik Değer
  Model Numarası 24053PY09C
  Kod Adı chenfeng
  İşlemci Qualcomm Snapdragon 8s Gen 3
  Ekran Çözünürlüğü 1236 x 2750 piksel
  Ekran Yoğunluğu 480 (xxhdpi)
  RAM 12 GB
  İşletim Sistemi Android 14

  Xiaomi Civi 4 modelinin ne zaman tanıtılacağı şimdilik belirsizliğini koruyor. Yakın zamanda piyasaya sürülmesi bekleniyor. Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Akıllı telefondan beklentileriniz neler? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN