Xiaomi CEO’su, MIUI 13’ün çıkış tarihini açıkladı

0

Xiaomi, Ağustos ayında düzenleyeceği etkinlikte yeni ürünlerini tanıtacak. Şirket CEO’su Lei Jun, bu etkinlik öncesinde Çin’de küçük bir basın toplantısı düzenledi. Bu toplantıda soruları yanıtlayan Jun, aynı zamanda MIUI 13’ün çıkış tarihi hakkında da kafalardaki soru işaretlerini giderdi.

MIUI 13 arayüzü hiç şüphesiz son zamanların gündeme en çok gelen konularından biri. Xiaomi kullanıcıları için büyük umutlar vaat eden bu güncelleme, hem görsel hem de stabilizasyon tarafında beklentileri fazlasıyla karşılayacak. Çıkış tarihi hakkında ise kullanıcılar epey meraklaydı. Neyse ki Lei Jun bu konu hakkında net bir şey söyleyerek MIUI 13’ün çıkış tarihini doğruladı.

MIUI 13, yıl sonunda piyasaya çıkacak

Bildiğiniz üzere yabancı kaynakların hemen hemen hepsi, MIUI 13 arayüzünün Ağustos ayında çıkacağını ifade etmişlerdi. Ancak kısa süre önce Çin’deki güvenilir kaynaklar da, bunun Ağustos ayında gelmeyeceğini ve daha ileri bir sürede kullanıcılara ulaşacağını belirtti.

Şimdi ise Xiaomi CEO’su düzenlediği toplantıda yeni arayüzün yıl sonunda çıkacağını açıkladı. Bunun yanında ”beklentilerinizi karşılayacağını umarım” ifadelerini de sözlerine ekledi.

Çinli üretici, Ağustos ayında muhtemelen sadece donanımsal ürünler tanıtacak. Söylentilere göre amiral gemisi Mi Mix 4 ve Mi Pad 5 tablet önümüzdeki ay lanse edilecek. Bunun akabinde diğer ev aletleri ve birkaç tüketici elektroniği de yine aynı etkinlikte karşımıza çıkacak.

 

Cevap bırakın