Xiaomi CEO’su, Mi Pad 5’in bir özelliğini daha onayladı!

0

Xiaomi’nin yeni ürünlerini tanıtmasına artık sayılı günler kaldı. Çinli üretici 10 Ağustos tarihinde gerçekleştireceği etkinlikte Mi Mix 4 başta olmak üzere pek çok yeni ürününü kullanıcı karşısına çıkaracak. En önemlisi de şirket, uzun süredir beklenen tablet serisine yeni Mi Pad 5 modelini ekleyecek.

Xiaomi’nin bir süredir sızıntılarıyla gündeme gelen yeni tableti Mi Pad 5, tanıtım tarihine doğru yaklaşırken bir özelliğiyle daha netlik kazandı. Xiaomi CEO’su Lei Jun, lansman öncesi yeni tabletinin bir özelliğini daha onayladı.

Mi Pad 5, ses sistemiyle dikkatleri üzerine çekecek

Xiaomi CEO’su Lei Jun, yeni ürünlerini tanıtmadan önce resmi weibo hesabından sürekli olarak paylaşımlar yapıyor. Kısa süre önce  Mi Mix 4 hakkında bazı özellikleri doğrulayan CEO, şimdi ise Mi Pad 5 tabletinin çok önemli bir ayrıntısına değindi.

Mi Pad 5, sekiz hoparlöre sahip olacak

Lei Jun’un paylaşımına göre Mi Pad 5; son derece iddialı ses kalitesi, net tiz, güçlü bas ve film izleyip oyun oynamayı destekleyen mükemmel bir hoparlörlerle gelecek. Daha da önemlisi şirket bu tablette tam sekiz hoparlöre yer verecek.

Xiaomi, daha önceden yeni ürünlerini weibo’da birkaç tanıtım görseli ile paylaştı. Şimdi ise şirket Mi Pad 5’in ambalaj kutusunu göstererek, aynı zamanda güçlü bir ses sistemiyle geleceğine de dikkat çekti.

Öne çıkan bilgilere göre Mi Pad 5, basında duyarlı kalem ve klavye ile desteklenecek. Teknik özellikler açısından Xiaomi’nin yeni tableti birkaç versiyon olarak karşımıza çıkacak. Bunlardan her iki de 2K çözünürlüklü ekran kullanırken, aynı zamanda Qualcomm’un Snapdragon 860 yonga seti tarafından desteklenecek. Diğer modelin de daha düşük özellikli Snapdragon 860 işlemci ile piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Cevap bırakın