Xiaomi CC9 Pro’nun güç alacağı işlemci açıklandı

0

Xiaomi CC9 Pro için gün sayanları mutlu edecek bir haber ortaya çıktı. 108 Megapiksel kamerası ile dikkatleri üzerine çeken akıllı telefonun işlemci konusunda nasıl bir destek alacağı belli değildi. Xiaomi cephesinden gelen ilgili açıklama, bu sorunun cevabını verdi.

Xiaomi CC9 Pro işlemci

Xiaomi CC9 Pro işlemci konusunda seçimini yaptı

30 W hızlı şarj aleti vasıtasıyla kullanıcılarının kullanım keyfini en üst düzeyde tutmak isteyen Xiaomi, CC9 Pro’nun 5260 mAh kapasiteli bir bataryadan besleneceğini ifade etti. Avrupa’da Xiaomi Mi Note 10 adı ile bilinen cihazda toplam 5 adet kamera bulunuyor.

5 Kasım 2019 tarihinde Çin’de, 14 Kasım 2019 tarihinde ise Avrupa’da boy gösterecek olan cihazın önünde 1 adet özçekim kamerası yer alıyor. Damla çentik yapısı ile donatılan CC9 Pro’nun diğer kamera özellikleri şu şekilde:

2 Megapiksel makro kamera
— 5 Megapiksel telefoto kamera
— 12 Megapiksel portre kamera
— 20 Megapiksel geniş açılı kamera

Xiaomi CC9 Pro

Telefonda bulunan 12 Megapiksel altyapılı portre kamera, 10x optik yakınlaştırma ve 50x dijital yakınlaştırma özelliklerine sahip. 6.47 inç büyüklüğünde olan bir AMOLED ekran eşliğinde piyasaya sürülmesi beklenen telefonun işlemcisi, yüksek performans isteyen oyuncuların yakından tanıdığı Snapdragon 730G.

Önünde ve arkasında Gorilla Glass 5 koruması bulunan CC9 Pro’da yer alan kimlik doğrulama sistemi, parmak izi teknolojisinden beslenecek. Bunun dışında Snapdragon 730G’nin işlemci performansı, önceki neslin işlemcilerine göre yüzde 35 daha yüksek.

Xiaomi CC9 Pro

Aynı şekilde grafik işlemci ünitesi mevzusunda da yüzde 25’lik bir artışa öncülük eden donanım, yapay zeka açısından önceki işlemcilere göre yüzde 100 oranında bir artış sağlıyor. Adreno 618 GPU donanımı aracılığıyla hizmet veren işlemci, sekiz çekirdekli bir yapıya sahip. Bu donanım, orta – üst segmente hitap ediyor.

Snapdragon 730G, 2.2 GHz hızında çalışan Cortex A76 (2 adet) isimli çekirdeklerden ve 1.8 GHz hızında çalışan Cortex A55 isimli çekirdeklerden (6 adet) güç alıyor. Sizce Xiaomi’nin yeni modeli teknik özellikler bakımından yeterli mi?

Cevap bırakın