Xiaomi CC11’in sudan ucuz fiyatı ve teknik özellikleri sızdırıldı!

0

Akıllı telefon pazarının önde gelen isimlerinden Xiaomi, uzun süredir sessizliğini koruduğu CC serisini yeniden canlandıracak. Çinli üretici yıl sonuna doğru merakla beklenen kamera odaklı CC11 modelini piyasaya sürecek.

Firmanın son olarak Mi CC10 modelini piyasaya süreceği söyleniyordu. Ancak bu telefon ne yazık ki tanıtılmadı. Daha sonra Xiaomi’nin CC11’in üzerine çalıştığı ve yakın zamanda da bunu duyuracağına dair haberler ortaya çıktı. Şimdi ise bu telefonun fiyatı ve özellikleri de sızdırıldı.

Xiaomi CC11 ile beklenen özellikler

2019 yılından bu yana CC serisini güncellemeyen Xiaomi, uzun bira aradan sonra CC11 ile bu seriye tekrardan hayat verecek. Çinli üreticinin yeni CC11 modeli, gerek teknik özellikleri gerekse fiyatıyla beklentileri fazlasıyla karşılayacak.

Yakın zamanlı bir rapora göre CC11, K9D kod adına sahip olacak ve gücünü Qualcomm’un en yeni nesil Snapdragon 778G yonga setinden alacak. Bu işlemci CC11’in hem performansını artıracak, hem de görüntüleme yeteneklerini daha da geliştirecek.

Bildiğiniz üzere Snapdragon 778G, TSMC’nin 6nm işlem sürecine dayanıyor ve önceki nesle kıyasla yüzde 40 işlemi hızı, yüzde 40 da GPU artışı sergiliyor.

Öte yandan Snapdragon 778G,  192 Megapiksel çözünürlüğe sahip üçlü kamerayı destekleyen Spectra 570L görüntü işlemcisiyle de donatılıyor.

Xiaomi CC11 arka tarafında 64 Megapiksel ana kamera ile gelecek. Buna ultra geniş açılı modül ve telefoto lensin de eşlik edeceği söyleniyor. Ön tarafta ise çeşitli modları destekleyen 20 Megapiksel selfie kamerasının yer alması bekleniyor.

Fiyata gelecek olursak CC11, bütçe dostu bir fiyata sahip olacak ve geniş bir kitleye hitap edecek. Güvenilir kaynaklardan gelen bilgilere göre bu telefonun fiyatı 300 dolar olacak.

 

Cevap bırakın