Xiaomi bütçe dostu modelleri artık üretmeyebilir!

0

Mi 8 ve Mi 9 gibi serilerde daha uygun fiyatlı bir ‘SE‘ modeline yer veren Xiaomi, ilerleyen zamanlarda bu modellerin üretimini sonlandırabilir. Xiaomi yetkilisinin yaptığı açıklamalara göre gelecek nesil Mi serisi, daha uygun fiyatlı bir ‘SE’ modeliyle gelmeyecek. Xiaomi bütçe dostu ‘SE’ modellerini sonlandırma kararı alabilir.

Xiaomi bütçe dostu modellerinin üretimini sonlandıracak!

Wang Teng Thomas yaptığı açıklamada, bütçe dostu ‘SE‘ modellerinin geleceğinin olmadığını belirtti. Mi 10 serisinin muhtemelen SE modeliyle gelmeyeceğini söyleyen Thomas, ufak ekran boyutuna sahip amiral gemisi satmanın zorluklarına da değindi.

İşlemci, kamera ve bazı ufak detaylarda kırpılmış olan SE modelleri, daha uygun fiyatları ile pek çok kullanıcıya hitap etmekte. Bununla birlikte SE modellerinin özellikleri de, dönemin orta – üst segment modellerine ait özellikleri içermekte.

Xiaomi bütçe dostu

Şirketin son zamanlarda yürüttüğü politikalar, uygun ve kalitesiz mal üreticisi imajından kurtulmaya yönelik. Geçtiğimiz günlerde şirket yöneticisinin yaptığı açıklamalar, ürünlerin fiyatlarına zam geleceği noktasındaydı. Fiyat artışının en az 100 dolar civarında olduğu tahmin edilmekte. Bu artışla beraber Xiaomi’nin genel politikasını tamamen değiştireceğini de düşünebiliriz.

 

Cevap bırakın