Xiaomi, Android 12 tabanlı MIUI için çalışmalara başladı

0

Kısa süre önce tanıtılan Android 12, yavaş yavaş akıllı telefonlarda kendine yer edinmeye başladı. Samsung ve OPPO gibi şirketler, yavaş yavaş cihazlarına bu sürümü yüklemek için beta çalışmalarına başladı. Söz konusu akıllı telefon üreticilerinden biri olan Xiaomi, 3 farklı telefon ailesinde testlere başladı.

Gelen bilgilere göre şirket, Android 12 tabanlı MIUI versiyonlar için girişimlerini sürdürüyor. Bir yandan MIUI 13 çalışmalarını sürdüren şirket, bir yandan da Google ekosisteminin en hızlı güncellemelerini vermek için elinden geleni yamaya devam ediyor. Peki hangi telefonlar ilk güncellenecek.

Hangi Xiaomi modelleri Android 12 alacak?

Google, Android 12‘nin üçüncü beta sürümünü yayınlarken, Xiaomi de kendi testlerine başladı. Gelen bilgilere göre Çinli teknoloji devi testler için üç farklı ürün ailesinden 7 telefonu tercih etti. Bunlar Mi 11 Ultra, Mi 11 Pro, Mi 10 Ultra, Mi 10 Pro, Mi 10, Mi 10T Pro, Mi 10T ve Redmi K30S Ultra. Ne yazık ki bilgiler şu an için bununla kısıtlı kalıyor.

Android 12

Kullanıcıların en çok merak ettikleri nokta ise Android 12′nin MIUI 12.5  yoksa MIUI 13 ile mi geleceği. Her ne kadar 12 de olası bir seçenek olsa da şirketin MIUI 13 üzerinde çalıştığı bir süredir biliniyor. Geçtiğimiz Kasım ayında 2021’in 2. yarısında çıkacağı açıklanan yen, sürüm için geri sayım başladı.25 Haziran’da geleceği konuşulan yazılım güncellemesi, bu nedenle Android 12 ile birlikte gelecek.

Öte yandan kısa süre önce sızdırılan bir listede Android 12 güncellemesi alacak Xiaomi telefonların listelendiğini gördük. Liste henüz kesin olmamakla birlikte sıralanan telefonların büyük bölümünün Android 12 güncellemesi alacağını tahmin ediyoruz. Şirketten bir açıklama gelip gelmeyeceği ise şu an için belirsizliğini koruyor.

Cevap bırakın