Xiaomi, aktif MIUI kullanıcı sayısını açıkladı!

0

Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olma yolunda ilerleyen Xiaomi, gerek akıllı telefon gerekse yazılım tarafında adeta göz dolduruyor.

Çinli firma uzun yıllardır kullanıcılarına kendi geliştirdiği MIUI arayüzüyle destek sunuyor. Teknolojik cihazlarda deneyimi üst düzeye çıkaran bu arayüz, görünüşe bakılırsa her geçen gün daha da popülerlik kazanıyor. Xiaomi, kısa süre önce ikinci çeyrek mali verilerini açıklarken, bunun akabinde MIUI arayüzünün aktif kullanıcı sayısını da duyurdu.

Aktif MIUI kullanıcı sayısı, 453.8 milyona ulaştı

Xiaomi, 30 Haziran 2021 itibariyle ikinci çeyrek mali raporunu resmi olarak açıkladı. Şirketin ikinci çeyrekteki toplam geliri; yıllık yüzde 64 artışla 87.79 milyar Yuan oldu.

İnternet hizmetleri açısından ise Xiaomi ikinci çeyrekte, rekor bir seviye olan 7 milyara yuan’a ulaştı ve geliri yıllık bazda yüzde 19,1 arttı. Mali rapor, 2021’in ikinci çeyreğinde Xiaomi’nin küresel internet kullanıcı sayısının hızla büyüdüğünü ve bunu sürdürmeye devam edeceğini de gösteriyor.

Yukarıdaki verilere istinaden Çinli üretici MIUI arayüzünün aktif kullanıcı sayısını da açıkladı. Bu bağlamda Xiaomi’nin popüler arayüzü MIUI, 2021’in Haziran ayı itibariyle; yüzde 32,1 artarak 453.8 milyona ulaştı. Şirketin anavatanı olan Çin, bu rakamın 124 milyonunu oluşturuyor ve oldukça geniş bir kitleye sahip.

Peki sizler Xiaomi’nin performansını nasıl buluyorsunuz? Çinli üretici MIUI arayüzüyle beklentileri karşılıyor mu? Düşüncülerinizi yorumlarda bizlerle paylaşın…

Cevap bırakın