Xiaomi akıllı telefon satışlarında olağanüstü büyüme kaydetti

0

Xiaomi’nin pazar payı ve sıralaması önemli ölçüde arttı. İşte detaylar…

Akıllı telefon dünyasında rekabet aralıksız devam ederken IDC, 2020 yılının üçüncü çeyreğine ilişkin yeni bir rapor yayınladı. En çok akıllı telefon satışı gerçekleştiren şirketlerin listelendiği raporda Xiaomi’nin geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 42’lik büyüme kaydettiği görüldü.

Sansasyonel!

Bu sansasyonel büyüme, Xiaomi pazar payı ve sıralamasında da yükselmeleri beraberinde getirdi. Buna göre Çin merkezli teknoloji şirketi, 2020 yılının üçüncü çeyrek rakamlarına göre yüzde 13,1’lik pazar payı elde ederek en çok satış gerçekleştiren 3’üncü üretici konumuna yükseldi. Xiaomi’nin 2019’un üçüncü çeyreğindeki oranı yüzde 9,1’di.

Öte yandan şirket, bir sıra üzerinde yer alan Huawei ile arayı 2019 yılı üzerinden kıyaslandığında önemli ölçüde kapattı. 2019 yılı üçüncü çeyreğinde Huawei’nin pazar payı yüzde 18,6’yken az önce de değindiğimiz gibi Xiaomi’nin payı yüzde 9,1’di. 2020 üçüncü çeyrekte ise Huawei’nin yüzde 22’lik düşüşle yüzde 14,7 pazar payına sahip olduğu, Xiaomi ile aradaki farkın yüzde 1,6 seviyesine kadar düştüğü dikkatlerden kaçmıyor.

 Diğer taraftan en çok satış gerçekleştiren üretici 2019 üçüncü çeyreğinde de olduğu gibi Samsung. Güney Kore merkezli markanın pazar payı yüzde 21,8.

 

Cevap bırakın