Xiaomi, 5G akıllı telefonlarında yeni materyaller kullanacak

0

Çin’in en başarılı akıllı telefon üreticilerinden biri olan Xiaomi, 2020 yılına tasarımsal yenilikler ile başlamayı planlıyor. 24 Eylül 2019 tarihinde 2 yeni akıllı telefon duyurmayı hedefleyen teknoloji şirketi, eğer büyük bir değişiklik olmaz ise, Xiaomi Mi 9 Pro 5G ile Xiaomi Mi MIX Alpha ürünlerini açıklayacak.

xiaomi akıllı telefon modelleri

Xiaomi akıllı telefon modelleri yenilenecek

Xiaomi tarafından yayımlanan yeni bir poster, 5G teknolojisi ile üretilecek olan akıllı telefonların 3 yeni malzeme vasıtasıyla donatılacağını gösteriyor. Şirket yöneticileri, kullanılacak yeni materyaller için şöyle bir slogan kullandı: “Hayal gücünüzü bir kez daha geliştirin.”

xiaomi akıllı telefon

Cep telefonu teknolojilerini ve tasarımlarda kullanılan materyalleri çok yakından takip eden Xiaomi, Mi 4 modelinde paslanmaz metal çelik mimarili çerçeve kullanırken Mi Note ürünü için de 3 boyutlu ve kavisli cam tercih etti.

Paylaşılan posterde yer alan materyallerin detayları açıklandı. Buna göre Çinli firmanın element tercihleri şu şekilde:

  • Titanyum Alaşımı
  • Silika (cam veya seramik)
  • Alümina (büyük ihtimal ile safir)

Xiaomi, bu üç elementi birleştirerek yepyeni bir 5G modelini satışa sunmaya hazırlanıyor. Dayanıklılık ve sağlamlık kriterlerine bu denli önem veren ekibin nasıl bir yol izleyeceği henüz belli değil. Bu bağlamda Xiaomi akıllı telefon modelleri tasarım açısında büyük farklılıklara imza atabilir.

Redmi 8A modeli vasıtasıyla gündemdeki yerini koruyan şirket, 25 Eylül 2019 tarihinde Hindistan’da bu cihazı tanıtacak.

Cevap bırakın