Xiaomi akıllı telefon aldıktan sonra yapmanız gerekenler

0

Xiaomi, Android ekosisteminde oldukça yüksek kullanıcı sayısına sahip markalardan biri. Bu makalemizde Xiaomi marka telefon aldıktan sonra neler yapmanız gerektiğini açıkladık.

Xiaomi telefon aldıktan sonra yapmanız gereken işlemler

Her markada olduğu gibi Xiaomi’de de kurulum esnasında kullanım sözleşmesini kabul etmeniz gerekiyor. Cihaz kurulumu esnasında karşınıza çıkan ek seçeneklerden reklam ile alakalı tiki kaldırmanızı tavsiye ediyoruz.

Google’ın konum ve kullanıcı bilgisi depolaması ile ilgili seçenekte yer alan tiki de kaldırabilirsiniz. Bu ayar, cihazınıza hem performans hem de pil konusunda katkıda bulunacak.

Kurulum bittikten sonra Ayarlar menüsünde yer alan arama kısmına reklam yazın. Ardından karşınızda çıkan ekranda yer alan kişiselleştirilmiş reklam önerileri ve şifre göster seçeneklerini devre dışı bırakın.

Eğer ikinci el Xiaomi cihaz aldıysanız bir önceki sahibi klon IMEI yüklemiş olabilir. Cihazınızın IMEI numarasını telefon uygulamasından *#06# yazarak öğrenebilirsiniz. Ardından e-Devlet üzerinden IMEI numaranızı sorgulayarak cihazınızın orijinal IMEI numarasına sahip olup olmadığını kontrol edin.

Son yıllarda üretilen Xiaomi modelleri, diğer telefonlara göre çok daha hızlı ekran tazaleme oranı sunuyor fakat bu özellik çoğu modelde varsayılan olarak kapalı geliyor. Ayarlara girdikten sonra ekran bölümünden tazeleme hızı kısmından en yüksek tazeleme hızı oranını seçin. Ekran tazeleme hızının yüksek olması gözle görülür bir şekilde akıcılığa faydası olacaktır ve göz sağlığı konusunda fayda sağlayacaktır.

Cevap bırakın