Xiaomi 7 kameralı akıllı telefon patenti aldı

0

Önde gelen teknoloji üreticilerinden biri haline gelen Xiaomi, üç yeni telefon patenti aldı. Şirketin patentiğini aldığı cihazlar farklı kamera sistemleri ile dikkat çekiyor…

Kamera teknolojilerinin 2019’da ciddi bir dönüşümden geçtiğine şüphe yok. Çoklu kameraların orta segmentteki modellere bile yayıldığı, pro-seviye akıllı telefon kameralarının gündeme geldiği bir yıl geride kaldı. Ancak rekabet devam ediyor. Görünüşe bakılırsa 2020 için bu kapsamda ciddi planları bulunan şirketlerin başında Xiaomi geliyor.

Geçtiğimiz sene açılır kamera telefonlarıyla büyük ses getiren Xiaomi şirketi, yeni kamera patentleriyle yine gündemde. Şirket, OnePlus 7 Pro ile Mi 9T Pro cep telefonu modelleriyle başarılı kamera özellikleri sunmuştu. Çıkan haberlere göre; Xiaomi markası kamera sayısını artırmak için yeniden kolları sıvadı.

Farklı kamera modülleri geliyor

Yakın zamanda Xiaomi’de, altı kamera sisteminin piyasalara sürülmesi bekleniyordu. Açılır kameraya sahip telefonların, piyasada ilgi kaybeceği öngörülüyordu. Buna rağmen Xiaomi şirketi, yeni patentler alarak, beklenenlerin tersine yeni modeller için kolları sıvadı. Şirketin patentlediği yeni telefon modelleri içinde, 7 adet kameraya sahip telefon olduğu ortaya çıktı.
Şaka değil 7 kamera…

Yeni telefonların, üst kısmının yüzde 70’i neredeyse kameradan oluşuyor. Son teknolojiyle donatılmış bu telefonların ön tarafında iki kamera mevcut. Arka kısmında ise iki, üç, beş kamera yer alıyor. Cihazların üretildiği fakat piyasaya sürülüp sürülmeyeceği henüz bilinmiyor.

Cevap bırakın