Xiaomi, 64 bit uygulama desteğini duyurdu: Hangi modeller destekliyor?

0

Akıllı telefon pazarının önde gelen isimlerinden Xiaomi, geçtiğimiz haftalarda düzenlediği etkinlikte yeni amiral gemileri ve MIUI 13 arayüzünü duyurdu. Xiaomi 12 serisiyle karşımıza çıkan üretici, tanıtımdan birkaç hafta sonra 64 bit uygulama desteğini de getirdiğini açıkladı.

Kısa süre önce kullanıcılara yeni bir duyuru yayımlayan Xiaomi, amiral gemisi modellerinden Xiaomi 12 ve 12 Pro modellerinin 64 bit uygulama desteğine kavuştuğunu duyurdu.

Xiaomi 12 ve Xiaomi 12 Pro için, 64 bit uygulama desteği geldi

Xiaomi China hesabından yapılan açıklamaya göre 12 ve 12 Pro kullanıcıları, uygulamaları artık 64 bit sürümüne yükseltebilecek. Mevcut olarak 32 bit destekli gelen telefonlar, ‘Uygulama Güncelleme’ bölümünden 64 bit’e yükseltilebilir.

Uygulamaları 64 bit’e güncellemek için yapılması gereken işlem oldukça basit. Öncelikle telefon ayarlarına gelip, ardından ‘Uygulama Güncelleme’ bölümüne girmeniz gerekmektedir. Bu bölümde yeni sürümlerin olduğunu ve artık 64 bit’e yükseltilebileceğine dair bir kısayol karşınıza çıkacaktır.

 Xiaomi neden 64 bit uygulama desteğini sundu?

Uzun bir süredir pil tüketimini en aza indirmeye çalışan Xiaomi, 64 bit uygulamalar sayesinde önemli bir adım attı. Yapılan test sonuçlarına göre Çinli üretici, 64 bit’in 32 bit’e kıyasla daha uzun bir pil ömrü sunduğu kanaatine vardı.

Yukarıdaki bilgiye ek olarak Xiaomi çalışanlarından Cici-Laowei, söz konusu güncellemenin pil ömrünü önemli ölçüde iyileştirdiğine değindi. Örnek olarak ise Xiaomi 12 Pro telefonun, 13 saat 29 dakika kullanımından sonra yüzde 25’lik bir şarja sahip olduğunu gösterdi.

Şu anda 64 bit desteği amiral gemisi modeller için geldi. Bu desteğin diğer modeller için gelip gelmeyeceği hakkında ise net bir bilgi yok.

Cevap bırakın