Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelXIAOMI 4K UHD TV Stick İnceleme! TV'nizi Akıllandırmanın Yolu

  XIAOMI 4K UHD TV Stick İnceleme! TV’nizi Akıllandırmanın Yolu

  Xiaomi 4K UHD TV Stick kolay kullanıma sahip bir cihaz. Ürünü HDMI kablosundan TV’nize takmanız yeterli. Artık akıllı bir TV’ye sahipsiniz. Haydi gelin bu cihazın teknik detaylarına ve kullanım şekline göz atalım.

  Xiaomi 4K UHD TV Stick hem kolay bir kullanım sunuyor hem de sunulan içerikleri yüksek kaliteyle TV ekranınıza yansıtabiliyor. Eğer mevcut TV ya da monitörünüzü daha güncel hale getirmek ve güncel teknolojiyi yakalamak istiyorsanız, bunu Xiaomi TV Stick 4K ile daha uygun fiyata ve zahmetsizce gerçekleştirebilirsiniz.

  Xiaomi TV Stick 4K, Xiaomi firmasının en güncel medya oynatıcı ürünlerinden biri. Minimal yapısı sayesinde TV’nin yanında veya arkasında kolayca konumlandırabilirsiniz.

  Tasarım detaylarına baktığımızda, ürünün önceki TV Stick ile hemen hemen aynı tasarım hatlarına sahip olduğunu, hatta beraberinde gelen kumandasının bile neredeyse aynı olduğunu söyleyebiliriz. BU durum cihazın içine baktığımızda ise tamamen farklılaşıyor. Bu yeni ürünün 4K çözünürlük desteği sunuyor ve Android 11 TV işletim sistemine ve daha iyi teknik detaylara sahip olduğunu söyleyebilirim. Xiaomi cihazlarının sürekli güncellenerek yeni nesil teknolojilere de destek verdiğini unutmamalıyız.

  Siyah renkte sunulan ürün yaklaşık 43 gram ağırlığında. Beraberinde gelen adaptörle birlikte cihazı güce bağlamanız yeterli ardından HDMI araclığıyla TV ya da monitörünüze cihazı bağlayabilirsiniz. İşlem bu kadar basit.

  Xiaomi 4K UHD TV Stick ‘i açmanızın ardından kablosuz internet bağlantısını gerçekleştiriyorsunuz ve artık kullanıma hazırsınız. Yani tüm bu işlemleri birkaç dakikada halletmeniz mümkün. Tüm bunların yanında ürünle birlikte bir HDMI uzatma kablosunun geldiğini de eklemeliyim.

  Eğer cihazı TV’nizin HDMI kısmıyla duvar arasındaki boşluğa yerleştiremiyorsanız, bu uzatma kablosuyla rahat konumlandırma yapabilirsiniz.Xiaomi 4K UHD TV Stick

  Xiaomi 4K UHD TV Stick 60FPS Değerde İçerikler Sunuyor

  Xiaomi TV Stick 4K, 4K 60FPS değerde görüntüleme gerçekleştirebiliyor. Bu, ürünün en dikkat çekici özelliği. Önceki Stick’te 1080p değeri sunuluyordu.

  Öte yandan, bu yeni ürünümüzde hem görsel kaliteyi hem de işitsel detayları artırmaları açısından Dolby Vision ve Dolby Atmos gibi heyecan verici teknolojiler de var. Kısacası daha net görüntüler, daha keskin ve sizi saran işitsel detaylar anlamına geliyor bunlar.

  Tabii belirtmekte yarar var ki, 4K çözünürlük alabilmek için hem kullandığınız TV ya da monitörün 4K desteği olmalı, hem de izleyeceğiniz içeriğin 4K içerik olması gerekli. Aynı durum, Dolby teknolojileri için de geçerli.

  Konu 4K, hem de internet üzerinden sağlanan bir içerik olduğunda, “internet bağlantı hızı” da bir o kadar önemlidir. Eğer donma sorunlarıyla karşılaşmak istemiyorsanız, iyi bir internet altyapınız ve iyi bir modeminiz olmalı. Böylece Wi-Fi 2.4GHz/5GHz desteği sunan Xiaomi 4K UHD TV ile yüksek çözünürlüklü içeriklerin çalıştırılmasında sorun yaşamayacaksınız.Xiaomi 4K UHD TV Stick

  “Benim TV/monitörümde 720p ya da 1080p desteği var” diyorsanız, önceki modeli tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır. Hem de daha uygun fiyat demek bu.

  İster bir TV ürünü alıyor olun isterseniz de bir akıllı telefon, ne kadar iyi özellikleri olursa olsun öncelikle “kullanılabilirlik” faktörü önemlidir. Ki burada da arayüzün anlaşılabilir tasarımı ve gerek uygulamalar gerekse de ekranlar arası geçişlerin ne kadar hızlı olduğu önemlidir.

  Neyse ki Xiaomi 4K UHD TV Stick’in iyi bir performans sunduğunu söyleyebiliriz. TV’ler için Android 11 işletim sistemine sahip olan cihaz, genellikle hızlı bir arayüze sahip. Kumanda yardımıyla ya da sesli komutlarla istediklerinize birkaç saniye içinde erişebiliyorsunuz. Can sıkıcı bir kasma, donma ya da yavaşlama gibi detaylarla karşılaşmanız zor.

  Xiaomi 4K UHD TV Stick Performans

  Ürünümüz, 4 çekirdekli Cortex-A35 işlemciye sahip. Buna Mali-G31 MP2 GPU’su, 2GB RAM ve 8GB dahili depolama detayları eşlik ediyor.

  Ürün, ilk etapta iyi bir performansa sahip. Amazon Prime, YouTube ve Netflix gibi platformlar üzerinden videolar izleme amacıyla tercih ediyorsanız, uzun vadeli kullanımlarda da performans tarafında ciddi bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyoruz. Öte yandan…

  Kurulumu tamamladıktan sonra size yaklaşık 5GB’lık kullanılabilir alan sunuluyor. İsterseniz Google Play Store üzerinden uyumlu oyun ve uygulamaları kurabilirsiniz. Yine de, tam da burada, bir süre sonra hafıza miktarı yeterli olmayabilir.

  Xiaomi TV Stick 4K, Bluetooth 5.2 kablosuz bağlantı teknolojisine sahip. Böylelikle uyumlu kablosuz klavye, mouse ya da gamepad’leri bu cihazla eşleştirerek kullanabilirsiniz. Ama özellikle dizi ve film tutkunları için yalnızca mevcut kumandanın da yeterli olacağını söyleyebiliriz.

  Tek tuş yardımıyla Netflix’e ya da Amazon Prime’a erişebiliyorsunuz. Dairesel olarak tasarlanan büyük tuş yardımıyla da uygulamalar arasında geçişler çok kolay. Üst kısımda da sesli komut tuşu yer alıyor, ki bence en çok tercih edilecek tuşlardan biri bu. Örneğin, YouTube’da bir şey mi aratmak istiyorsunuz, bunu sesli olarak kumandaya söylemeniz yeterli. Çoğu kez tatmin edici sonuçlarla karşılaşabiliyorsunuz.Xiaomi 4K UHD TV Stick

  Sonuç:

  XIAOMI 4K UHD, pek çok açıdan kullanışlı bir ürün. Dakikalar içinde kurulumunu “tak çalıştır” yaparak kullanmaya başlayabiliyorsunuz. 4K çözünürlük ve sesli komut desteği kumandası, hem kalite hem de kolay kullanılabilirliğin önünü açıyor. Bluetooth 5.2 bağlantı sayesinde isterseniz oyunlar için kablosuz klavye ve mouse bağlayabiliyorsunuz.

  “Peki internet tarayıcı performansı nasıl?” diye soracak olursanız, bu tip ürünlerin tarayıcılarda gezintiye çıkmak, araştırma yapmak için pek de ideal ürünler olmadığını söyleyebiliriz.

  Bir güzel detay ise, kurulu Chromecast özelliğinin olması. Böylece akıllı telefon ya da tabletlerinizi de kablosuz olarak ekran paylaşımı moduna alabilir, detaylara daha büyük ekranda göz atabilirsiniz.

  Xiaomi 4K UHD TV Stick Ürününü Satın almak için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz. 

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN