Xiaomi 2020 Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınladı

0

Xiaomi, sürdürülebilir bir dünya inşa etme taahhüdünü yeniden teyit etti…

Xiaomi, sürdürülebilir kalkınma konusundaki yaklaşımını ve uygulamalarını detaylandıran 2020 yılına yönelik Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınladı.

30’un üzerinde sayfadan oluşan Sürdürülebilirlik Raporu, çevreyi koruma, kurumsal sosyal sorumluluklar ve tedarik zinciri sürdürülebilirlik yönetimi dahil olmak üzere Xiaomi’nin bu alandaki girişimlerini detaylandırıyor. Ayrıca, Xiaomi’nin erişilebilirlik, veri güvenliği ve kullanıcı gizliliği taahhüdünün yanı sıra diğer konularda da bilgi sağlıyor. Rapor, Xiaomi’nin sürdürülebilirlik girişimlerinin dünya genelinde nasıl yürütüldüğünü belgelemek için hem Çin hem de denizaşırı pazarları kapsıyor.

Xiaomi Corporation Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Lei Jun, raporda şunları söyledi: “2010 yılında kurulduğumuz günden itibaren kendimizi içinde yaşadığımız dünyayı iyileştirmeye adadık. 2020 yılında Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne katıldık ve kurumsal sorumlulukla ilgili on ilkeye bağlı kaldık. Raporda ayrıca Xiaomi olarak sürdürülebilirliği yukarıdan aşağıya doğru nasıl yönettiğimizi, çalışanlarımıza ve tedarikçilerimize nasıl davrandığımızı, topluluklarımızla nasıl iletişim kurduğumuzu ve küresel çevresel zorluklara karşı yürüttüğümüz çalışmaları okuyabilirsiniz.”

Rapor, Xiaomi’nin çevreyi korumayı ürün tasarımına ve üretim süreçlerine dahil etmek için nasıl çalıştığını açıklıyor. Örneğin Mi 10T ve Mi 10T Pro serisi ambalajlarda plastik kullanımı yüzde 60 azaltıldı. 2021 yılının sonunda Xiaomi, Avrupa’daki yeni ürünlerinin ambalajlarında plastik kullanımını daha da azaltmayı hedefliyor. Rapor ayrıca, Xiaomi’nin enerji tasarrufunu 40’ın üzerinde tüketici ürününde en önemli özelliklerden biri haline getirdiğini de vurguluyor.

Cevap bırakın