Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelXiaomi 14 Ultra : Leica kamera sistemi le fark yaratıyor

  Xiaomi 14 Ultra : Leica kamera sistemi le fark yaratıyor

  Xiaomi’nin kamera sistemi tarafında Leica ile ortaklık yürüttüğü Xiaomi 14 Ultra , an itibarıyla mobil kamera çözümlerinde en iddialı modellerden bir tanesi.

  Xiaomi 14 Ultra, 9.2mm kalınlıkta ve yaklaşık 220 gram ağırlıkta. Arka tarafa bakıldığında, Leica ortaklığıyla hazırlanan kamera sistemi fazlasıyla dikkat çekiyor.

  Ürünün arka tarafında, dörtlü kamera sistemi var ve hepsi de 50MP değerde.

  Xiaomi 14 Ultra

  50MP geniş açılı ana kamera, OIS desteğiyle geliyor. Böylece hareketli çekimlerde dahi net sonuçlar elde ediliyor.

  50MP değerdeki telefoto kamera, hem OIS hem de 3.2X optik zoom özelliğine sahip. Bunun anlamı, uzak mesafeleri yakına getirirken bile kalite kaybı olmadan, net detaylar yakalayabilirsiniz.

  Xiaomi 14 Ultra

  50MP değerdeki periscope kamera ise, hem OIS hem de 5X optik zoom sunuyor. Bu da daha uzak mesafelere, kalite kaybı olmadan erişebilmek demek.

  50MP değerdeki ultra geniş açılı kamera ise, manzara ve kalabalık çekimler için ideal. Diğer pek çok geniş açılı kameraya kıyasla daha hızlı çalıştığını ve daha net detaylar verebildiğini söyleyebiliriz.

  Xiaomi 14 Ultra

  Kamera kurulumu

  Hem iç hem de dış mekân fotoğraf çekimlerinde tatmin edici sonuçlar elde etmek mümkün. Tabii video çekim yetenekleri de gerçekten başarılı. İster vlog’lar, isterseniz de kısa filmler dahi çekebilirsiniz.

  8K 30FPS, 4K 60FPS ve 1080p 60FPS gibi video çekim seçenekleri var. Sosyal medya paylaşımları için 1080p 60FPS gayet ideal.

  Xiaomi 14 Ultra

  Daha iddialı videolar için 4K 60FPS’i seçebilirsiniz. 8K 30FPS değeri ise, çoğu telefonda göremediğimiz ve açıkçası geleceği müjdeleyen bir seçenek. Şu an yaygın bir kullanımı yok ama teknoloji ve video meraklıları için denemesi heyecan verici bir özellik.

  Ön kameramız ise 32MP değerde ve bu kamerada da ilgi çekici özellikler var. HDR fotoğraflar çekebilir, 4K 60FPS değerde selfie videolar çekerek arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Evet, ön kamerada 4K çözünürlük, hem de 60FPS detayıyla olması gerçekten ilgi uyandırıyor.

  Xiaomi 14 Ultra

  6,73 inç Amoled ekran

  Ekran, hem dokunuşlara hızlı cevaplar veriyor hem de iyi bir görüntüleme kalitesine sahip. Dış mekân kullanımlarında da tatmin edici bir parlaklık-belirginlik düzeyi var. Evet, maksimum 3000nit parlaklık değeri mevcut.

  3200 x 1440 çözünürlük sunan bu LTPO Amoled ekran, aynı zamanda inç başına 522 piksel değer sunabiliyor. 120Hz tazeleme değeri sayesinde de iyi grafikli oyunlarda ve yüksek çözünürlüklü videolarda akıcı detayları sağlayabiliyor.

  Xiaomi 14 Ultra

  Dolby Vision ve HDR10+ gibi teknolojileri de barındıran ekran, aynı zamanda ayarlar kısmında da yapay zekâ desteğiyle görüntü iyileştirme seçeneklerine de sahip. Kısacası, mobil telefonlarda izledikleriniz ve oynadıklarınız için görüntü kalitesine önem veriyorsanız, Xiaomi 14 Ultra’nın sizi üzmeyeceğini düşünüyoruz.

  Xiaomi 14 Ultra

  Snapdragon 8 Gen 3

  Xiaomi 14 Ultra, gücünü Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisinden alıyor. Buna 16GB RAM ve 512GB dahili depolama eşlik ediyor. Kısacası hem oyun hem de uygulama çalıştırma performansı tarafında bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyoruz.

  Call of Duty Mobile gibi güzel grafiklere sahip bir oyunu, maksimum grafik ayarları aktifken akıcı detaylarla oynayabildik. Aşırı ısınma ve donma gibi can sıkıcı detaylarla da karşılaşmadık.

  Xiaomi 14 Ultra

  5000mAh pil ve hızlı şarj desteği

  Ürünümüzde 5000mAh pil var ve tek şarj ile bir günü rahatlıkla geride bırakabilirsiniz. Tabii bu, gündelik kullanım için bahsettiğimiz bir detay.

  Eğer yapay zekâ desteğiyle ekran görüntü kalitesinde iyileştirmeler yapar, 120Hz değerini aktifleştirir ve videolar gibi, oyunlar gibi detaylarla ilgilenirseniz, pil ömrü daha kısa sürede tükenecektir.

  Xiaomi 14 Ultra

  Tabii burada güzel taraf şu ki ürünümüzün 90w hızlı şarj desteği var. Yani ihtiyaç duyduğunuzda, sadece yarım saatlik şarj ile pili tamamen doldurmanız mümkün.

  Öte yandan, telefonumuzda kablosuz hızlı şarj desteği de var. Bu noktada 80w hızlı şarj değeri sunuluyor ve ürünü kablosuz olarak 46 dakikada tamamen şarj edebiliyorsunuz.

  Xiaomi ürün ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN