Xiaomi 12 Ultra’nın tasarımı hakkında ilginç iddia

0

Akıllı telefon sektörünün başarılı oyuncularından Xiaomi, geçtiğimiz hafta düzenlediği etkinlikte Xiaomi 12 serisini vitrine çıkardı. Şık tasarımı ve güçlü özellikleri ile dikkat çeken seri, kullanıcılardan olumlu geri dönüşler almayı başardı.

Bilindiği üzere etkinlikte serinin üst düzey özelliklere sahip Ultra modelinin tanıtılmamıştı. Hakkında çok fazla detay bulunmayan model için ileri bir tarih işaret edilmişti. Son olarak akıllı telefonun tasarımı sızdırıldı.

Aralık ayının en güçlü orta segment Android telefonları açıklandı

Xiaomi 12 Ultra’nın tasarımı ortaya çıktı

Merakla beklenen Xiaomi 12 Ultra’nın tasarımı, kısa süre önce ”@xleaks7” tarafından sızdırılan video ile büyük ölçüde belli oldu. Fakat telefonun kamera tasarımı, estetiğe önem veren kullanıcıları pek de memnun etmeyebilir.

Sızdırılan videoda akıllı telefonun alüminyum malzemeden yapılmış bir maketi karşımıza çıkıyor. Ön panel tasarımı serinin diğer modellerine benzerlik gösterirken, arka tarafa geçince işler bir anda değişiyor. Zira arka panelde dikdörtgen bir modül üzerine konumlandırılan devasa büyüklükte dairesel bir kamera kurulumu mevcut. Aynı zamanda bir de kullanımı zorlaştırabilecek çıkıntı söz konusu.

Cihazın kalınlığı da oldukça fazla. Özellikle üst ve alt kısımlar, neredeyse serinin diğer modellerinin iki katı diyebiliriz. Tüm bu unsurlar, modelin ağırlık konusunda sektörde yeni bir rekora imza atacağının en büyük göstergesi. Daha önceki raporlarda da buna benzer bir tasarım üzerinde durulmuştu, ancak kalınlık ve çıkıntı gibi detaylar bu kadar göze batmamıştı.

Tabii şu an için sızdırılan bu videonun sadece iddiadan ibaret olduğunu belirtelim. Yani model tanıtıldığında tasarım açısından daha şık bir yapıyla kullanıcıların karşısına çıkabilir. Ancak sızıntı doğruysa, şirket ciddi eleştirilerle karşı karşıya kalabilir.

Cevap bırakın