Xiaomi 12 Pro, MIUI 13 ile görüntülendi!

0

Xiaomi cephesinde artık geri sayım başladı. 28 Aralık 2021 tarihinde yepyeni ürünlerini duyuracak üretici, aynı zamanda telefonları için MIUI 13 arayüzünü de piyasaya sürecek. Aylardır çeşitli sızıntılarıyla gündeme gelen MIUI 13 için sona doğru gelindi.

Xiaomi telefonlarda yeni bir başlangıç yaratacak olan MIUI 13 arayüzü, tanıtımından bir gün önce belki de son kez sızdırıldı. Çinli üreticinin yeni amiral gemisi Xiaomi 12 Pro, MIUI 13 entegreli bir şekilde ortaya çıktı.

MIUI 13 güncellemesi, Xiaomi 12 Pro’da çalışır halde görüldü

Xiaomi’nin yeni arayüzü MIUI 13 hakkında hemen hemen tüm detaylar ortaya çıkmış durumda. Ancak yabancı basında, sızıntılar durmaksızın devam ediyor. Zira bugün de MIUI 13 arayüzü, Xiaomi 12 Pro ile beraber görüldü.

Yukarıdaki görsel hem Xiaomi 12 Pro’nun tasarımını, hem de MIUI 13’ün içeriği hakkında bazı detayları gözler önüne seriyor. Görüldüğü üzere Xiaomi 12 serisi, MIUI 13 yüklü olarak karşımıza çıkacak. Ayrıca bu, direkt kararlı sürüm halinde gelecek ve stabil bir şekilde çalışacak.

Telefona dönecek olursak Xiaomi 12 Pro, işlemci tarafında Snapdragon 8 Gen 1 işlemciyle donatılacak. Bunun yanı sıra cihaz; 3200 x 1440 piksel ekran ve 120Hz de yenileme hızına sahip olacak. Kamera tarafında ise Xiaomi 12 Pro’nun, 50 Megapiksel çözünürlükten oluşan üçlü bir kurulum ile gelmesi bekleniyor.

MIUI 13 ise, uygulama içlerinde ve menülerinde yeni tasarımı beraberinde getirecek. Asıl odağı akıcı bir deneyim olan bu arayüzün, yüzde 30’luk bir performans artışı sağlayacağı da öne çıkan özelliklerden biri.

Cevap bırakın