Xbox Series X için yeni bir özellik ortaya çıktı!

0

Uzun zamandır devam eden konsol savaşları, yeni nesil konsollarla birlikte daha da aksiyonlu hale gelmeye başladı. Bu noktada her iki konsol üreticisi de yoluna emin adımlarla devam ederken, Microsoft Xbox Series X için yeni bir özellik belli oldu. Xbox Program Yönetimi Direktörü Jason Ronald dün paylaşılan podcast yayınında, yeni özelliği açıkladı!

Xbox Series X depolama alanı konusunda avantajlı olacak!

Günümüzde oyun konsollarının en büyük sorunlarından birisi olan depolama için Microsoft’un bir çözüm geliştirmesi, oyuncuların dikkatinden kaçmayacaktır. Bazı oyunların boyutu, tüm güncellemeler indirilip yüklendikten sonra 100 GB’ın üzerinde ve bu oyunlara güç veren teknoloji daha gelişmiş hale geldikçe, boyutlar büyümeye devam edecek.

Yeni konsollarda depolama alanını artırmak mümkün. Ancak bu ciddi bir maliyet anlamına geliyor, bu nedenle Microsoft oyunları kısmen sildiğiniz bir özelliğin duyurusunu gerçekleştirdi.

Ronald, podcast’te “Depolamanızı yönetmenizi kolaylaştırmak için donanımın ötesinde, kullanıcı arayüzünde iyileştirmeleri yaptık” dedi. “Bir oyunun tamamı yerine farklı bileşenlerini kaldırma yeteneği bunlardan başlıcası. Örneğin tek kişilik mod oynadığınızı ve ardından yalnızca çok oyunculu oyunlara odaklanmak istediğinizi varsayalım. Geliştiriciler bunu desteklemeyi seçtiyse, aslında tek kişilik modu kaldırabilirsiniz, böylece sahip olduğunuz mevcut depolama alanından en fazla faydayı elde edersiniz. ”

Bunu bir örnek ile açıklamak gerekirse; Call of Duty: Black Ops Cold War‘ın tek kişilik senaryosunu bitirip çoklu oyuncu moduna geçiş yaptığınızda, tek kişilik modu silebilecek ve bu sayede depolamadan tasarruf edeceksiniz.

Cevap bırakın