Xbox Series X için çıkış tarihi sızdırıldı!

0

2020’nin sonuna doğru yavaş yavaş yaklaşıyoruz ve oyunsevelerin aklına takılan büyük bir soru var. Xbox Series X ve PlayStation 5 ne zaman satışa sunulacak? İki konsol hakkında da zaman zaman farklı bilgiler açıklansa da, bugüne kadar satış tarihleriyle alakalı resmi bir bilgi açıklanmadı. Ortaya atılan iddialar neticesinde, yeni konsolun satışa sunulacağı tarih gün yüzüne çıkmış olabilir.

Xbox Series X ne zaman satışa sunulacak?

Geçtiğimiz günlerde Microsoft’un hala üstünde çalıştığı yeni konsolların kontrolcüsü ortaya çıkmıştı. Bu kontrolcünün garanti tarihinden, yeni nesil Xbox’ların ne zaman satışa sunulacağına dair ilk tarih ortaya çıktı. İddialara göre, kontrolcünün 5 Kasım 2021‘e kadar garanti süresi mevcut. Bu durumda Micrososft’un bir senelik garantisi kapsamında ve kontrolcünün piyasaya çıkış tarihi de 5 Kasım 2020 olarak düşünülüyor.

Kontrolcünün ve konsolların aynı tarihte çıkabileceği yönündeki iddialardan dolayı da, Xbox Series X ve Sereis S için gelen dedikodular 5 Kasım 2020’de satışa sunulacakları yönünde oldu. Tabii, ortaya çıkan bu bilgiler tamamen iddialardan oluşuyor. Microsoft henüz yeni konsollarını ne zaman satışa sunacağını açıklamadı. İlerleyen tarihlerde, Microsoft tarafından gelen yeni bilgilerle birlikte, konsolla alakalı daha çok bilgimiz olacak.

Cevap bırakın