Xbox, Real Madrid’e sponsor oldu

0

Dünyanın önde gelen futbol kulüpleri ile teknoloji şirketleri arasında uzun yıllardır çeşitli temaslar oluyor. Sponsorluk çalışmaları ise bu noktada öne çıkan konu. Özellikle İspanyol ve İngiliz kulüplerinin forma sponsorlukları arasında tanınmış markaları da görebilmek mümkün. İşte bu noktada yeni bir gelişme yaşandı. Geçtiğimiz yılın İspanya ve UEFA Şampiyonlar Ligi Şampiyonu Real Madrid ile Microsoft arasında işbirliği gerçekleştirildiği duyuruldu. Xbox’ın Real Madrid’in ‘konsol sponsoru’ olduğu kaydedildi.

Bilgiler şimdilik çok açık değil, ancak Microsoft’un tanınmış oyun konsolunun Real Madrid temalı versiyonlarının satışa sunulması akla ilk gelenler arasında. Bu noktada FIFA 18 ile birlikte bir bundle sunulabilir. Bilindiği üzere Real Madrid sadece ülkesinde değil, Asya’dan Kuzey Amerika’ya birçok ülkede oldukça popüler bir kulüp. Diğer yandan ABD’de Real Madrid ile ilgili etkinlikler düzenlenebileceği de tahmin edilenler arasında. Xbox’ın öne çıkacağı futbol müsabakaları söz konusu olabilir. En nihayetinde ise Real Madrid’in marka gücünün Microsoft tarafından çeşitli yönleri ile ele alınması, bu şekilde satışların artırılması yönünde projelerin hayata geçirilmesi kuvvetle muhtemel.

Daha önce Alman otomobil firması Porsche özelinde, Microsoft ile Electronic Arts arasında da bazı gelişmeler olmuştu. Uzun yıllardır Electronic Arts ile sponsorluk çalışmaları yürüten Porsche, anlaşmasını devam ettirmemiş ve Microsoft ile sözleşme imzalamıştı.

Cevap bırakın