Xbox Project Scorpio geliyor!

0

Ekran Resmi 2017-02-18 17.38.44

2017 Kasım-Aralık ayları arasında duyurulması kesinleşen gelecek dönem oyun konsolu Xbox Project Scorpio’ya dair önemli bir bilgi paylaşımı daha gerçekleşti. Resmi Xbox Twitter hesabından paylaşılan tweet ile Project Scorpio’nun görücüye çıkacağı tarih de verildi.

Buna göre Microsoft, 11 Haziran 2017 tarihinde, oyun fuarı E3 kapsamında düzenlenecek etkinlikle Xbox Project Scorpio’yu tanıtacak. Kamuoyunun ilgisine sunulacak oyun konsolu merakla beklenmeye başlandı bile.

12 Haziran 2017, saat 00:00

Öte yandan belirtilen tarih, Türkiye saati ile 12 Haziran 00:00’a denk geliyor. Konsola dair tüm detayları 12 Haziran tarihinde aktaracağız…

6 Teraflop grafik gücü!

“6 Teraflop grafik gücüne sahip, gerçek 4K oyun deneyimi sunan ve Xbox One oyunları ve aksesuarlarıyla uyumlu bugüne kadarki en güçlü konsol” şeklinde tanımlanan aygıtın 8 çekirdekli işlemci, 320GB/s bellek bant genişliği gibi iddialı özelliklere sahip olacağı da biliniyor.

Paylaşılan tweet, üzerinde Xbox logosu olan bir devre görsel içeriyor. Etkinliğin zaman ve mekanıyla birlikte “Takvimlerinizi işaretleyin. Etkinliğimiz pazar gerçekleşecek” ibaresi de paylaşımda yer alıyor.

Sony’nin 4K PlayStation’ına rakip olarak gelecek Microsoft Xbox Project Scorpio, 2017 sonunda konsol rekabetine yeni bir boyut getireceğe benziyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın