Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  OyunXbox One-Xbox 360 kardeşliği duyuruldu!

  Xbox One-Xbox 360 kardeşliği duyuruldu!

  xbox-one-featured-imageMicrosoft, Xbox One ve Xbox 360 konsol sahiplerini ilgilendiren çarpıcı duyurusunu kamuoyu ile paylaştı. Bu yıl düzenlenen en önemli oyun fuarı özelliğine sahip E3 kapsamında gerçekleştirilen duyuruda Microsoft, Xbox One ve Xbox 360 oyunları arasında entegrasyon anlamı taşıyan yeniliğini duyurdu…

  Buna göre Microsoft Xbox 360 oyunları, Xbox One’da da oynanabilecek. Oyun severlerde heyecan yaratan özellik, Xbox 360 sahiplerinin yeni konsola terfi ettiklerinde eski oyunlarını rafa kaldırma durumunu sona erdirecek.

  Xbox 360 Backward adlı özellik, 2015’in sonuna doğru tam haliyle kullanımda olacak. İlgili özellik, şu anda Pewview üyeleri için kullanılabilir formda. Yenilikle birlikte Xbox 360 sahipleri, Xbox One satın aldıklarına mevcut oyunlarını yeni konsollarında oynamaya devam edebilecekler. Türkiye’de eski Xbox 360 oyunlarının oldukça cüzi rakamlarla ağırlıklı olarak e-ticaret yoluyla satılması durumu, bu özellikle beraber azalabilir.

  4f928e22-875a-4d85-8018-009770067895Kullanıcılar Xbox One satın aldıklarında Xbox 360 oyunlarını oynayabilirler. Bu özelliğin akıllarda uyandırdığı soru işareti ise gelecek dönemde Xbox 360 ve Xbox One için yayınlanacak oyunlarda fiyat farklarının olup olmayacağı. Çünkü Xbox One oyunlarının 360’a göre daha düşük fiyatlarla satışa çıkması gibi bir durum söz konusu olabilmekteydi.

  Xbox One satışlarını artırmaya yönelik hamle, eski oyunların da Xbox One oyun havuzuna dahil olması anlamı taşıyor. Bu arada tamamen ücretsiz olarak kullanılabileceğini de belirtelim. Microsoft’un açıklamasına göre hedef ise dünyanın en büyük oyun kütüphanesine saihp olmak. Plan, oldukça iyi görünüyor. Oyun dünyasına ilişkin gelişmeleri yakından izlemeye devam edeceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN