Xbox One 2017’de Dolby Atmos desteği alıyor

0

1470208397_XboxOneS_CnslCntrllr_Hrz_FrntTlt_WhtBG_RGBXbox One ve Xbox One S, günümüz konsol oyuncuları için iki önemli alternatif durumunda. Yüzlerce oyunun oynanabildiği platformun keyifli olduğuna şüphe yok, ayrıca bazı geliştirme haberleri de var…

Teknoloji şirketi Microsoft, ABD’nin New York şehrinde düzenlediği etkinlikte bazı duyurularda bulundu. En önemli duyurulardan biri şirketin oyun konsolları Xbox One ve Xbox One S’nin önümüzdeki sene itibarıyla Dolby Atmos desteğine sahip olacağıydı.

Böylelikle 4K UHD Blu-Ray ve Blu-Ray multimedyalarda Dolby Atmos ses teknolojisi de sunulmuş olacak. Film severler için güzel haber; çünkü Xbox One ile birlikte çok daha berrak ve surround ses anlamı taşıyor.

Açıklamada gelecek Dolby Atmos güncellemesinin 2017 baharında yayınlanacağı belirtildi. Güncelleme ile birlikte oyun oynamanın yanı sıra Xbox One ve One S modelleri ses kalitesi yüksek birer multimedya aygıtı olarak da kullanım sahası bulacak. Öte yandan söz konusu özellikten yararlanılması için Atmos hoparlörlere ihtiyaç bulunuyor. Uyumlu hoparlör kullanımı da gerekli. Bu yönüyle 2017’deki Dolby Atmos desteğinin bir miktar teknoloji harcamasını da beraberinde getirmesi olası görünüyor.

Oyun dünyasına dair gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın